Wii Usasta

Toimiiko Usasta ostettu Wii normaalisti Suomessa? Jos jotain täytyy muuttaa niin mitä kaikkkea?
2299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

verkkovirta siellä on 120v ja meillä 230v eli muuntajaa tarvitaan ja jos wii pelit on aluekoodattuja niin europasta ostetut pelit eivät toimi siinä

Äänestä
  • Kannattaa hankkia Wii jenkeistä JOS sattuu löytämään sieltä huokealla :D nimittäin Wiistähän on Amerikassa pulaa.

    Pelien ostaminen jenkki-Wiihin netin kautta tulee paljon halvemmaksi kunhan osaa ostaa oikeasta paikasta ja katsoo ettei postikulut huimaa päätä. Halpaa lystiä etenkin nyt kun dollari on heikko.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Petteri1234 kirjoitti:

Toimiiko Usasta ostettu Wii normaalisti Suomessa? Jos jotain täytyy muuttaa niin mitä kaikkkea?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu