En voi muuta kuin ihmetellä tätä Saipan rähmällään oloa sarjan hännillä,vuodesta toiseen!Miksi joukkueeseen ei osteta todellisia vahvistuksia,jotka myös haluavat pelata joukkueen hyväksi,eikä sairastaa nivusta viikko tolkulla! Muut pohjilla olleet joukkueet( esim Ilves)hankkivat hyvän valmentajan,pelaajat ja peli kulkee.Koska Saipa pelaa mitailleista?
Koska Saipan johtoporras oppii ?
"Willimies"
9756
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
onkohan Saipan johtoporras jättänyt jotkut lahjusrahat maksamatta kun Saipan peleistä ei ikinä näytetä kuvaa urheiluruudussa...ootteko huomanneet muutkin? Viime vuonna ajattelin että pitäisi pitää kirjaa siitä mitä joukkueita urheiluruutu näyttää ja mitä ei.
Ekaksi pitäisi Kaarna potkia vittuun,se on isoin syy tähän soppaan.Se on niin paskan miehen maineessa että pitäs tajuta jo palata myymään autoja.
siks että se maksaa...urpo
IDIOOTTI. Ei taida lappeenrannasta löytyä tollasia rahoja. Anna sie vaikka SaiPalle rahaa pelaajahankintoihin ylimääräset 5 miljoonaa euroa ens kaudeksi niin eiköhän sitä kaipaamaasi menestystä sitten tule.
Kiitos kutiainen kannanotosta ja nimittelystä ! Ei muutaman tasokkaan pelaajan hankintaan tarvita 5 miljoonaa euroa,ei pidä sentään mennä NHL- huippu yksilöihin.Slovakkiasta ja Tsekeistä löytyy tasoa ja kohtuu hintaisia pelaajia,hyvällä tuurilla Saipalle todellisia vahvistuksia.Olen myös sitä mieltä että Kaarna on Saipalle rasite,ja todellinen jarru.Miksi maalintekijä Lubomir Waik potkittiin maailmalle?Hyvä pelaaja on aina palkkansa ansainnut,pitää ymmärtää myös pelaajaa,ei kenenkää ura huipulla jatku ikuisesti. Muistakaa hyvä eiole koskaan liian kallis,sen sijaan huonosta maksettu on kaikki liikaa!
Vaic hinnoitteli itsensä pihalle. Tappara oli kiinnostunut miehestä ja Jokeritkin hieman. Tapparan kanssa oli neuvotteluissa kunnes hintalappu selvisi ja siihen loppui neuvottelut. Venäjältä sai sitten tarpeeksi kovan tarjouksen mutta SaiPa oli poissa laskuista ollut jo kauan. Alahan kaivaa vaan sitä kuvettas jos haluat että täällä tuollaiset pelimiehet viihtyy.
Kaarnan arvostelijat katsokaa tämän kauden hankintoja ja sen jälkeen saipan pistepörssiä, löytyyköhän jotain yhteistä. Ainut "huono" hankita on ollut Pekkala.
No jopa on ihme viesti. Olin katsomassa HPK pelin ja tosi tyytyväinen, ei mitään mahotonta nimilistaa, mutta joukkuepeliä ja yrittämistä. Hyvä Saipa!
Eikä siinä muita vaihtoehtoja olekaan, ei Lappeenrannan kokoiselta talousalueelta löydy resursseja samoin kuin pääkaupungista, turusta, tampereelta tai oulusta. Saipa on idän pikkujättiläinen, ja mahdottomat odotukset on syytä heittää hittoon.
Vahvistusten suhteen Saipa on ollut jo pitkään todella hyvällä hinta/laatu suhteella liikkellä ihan janetskyn ajoista saakka. En minä ainakaan osaa moittia. Tälle vuodelle Myllys on ainoa "nimi", mutta toivottavasti sieltä nousee muitakin. Tähän mennessä jamo näyttää ihan kelpo hankinnalta (vrt viime kausi, montako nollapeliä Saipalla???)
Vai että hyvää peliä,illalla tuli Jokereilta nokkiin 0-4,kuinka voit kehua Saipaa,ei maalin maalia,todella surkeaa.Pelkät koti voitot riittää jumbo sijaan,ei muuhun.Mihin on Mahuldan tehot hävinneet sitten Jokeri kevään,viime kausi jo huono,eikä näytä lupaavalta myös nyt,nivunen?Mies myyntiin ja rahoilla 1-2 uutta pelaajaa Slovakkiasta tai Tsekistä,tulos voi olla parempi.Jotain pitäisi tehdä suht nopeasti,näin jatkettaessa Saipa putoaa Peligansin kanssa kelkasta ja jälleen tulee tappiollinen vuosi.Tulevana sunnuntaina tulee jälleen häviö Tapparalle,en taida viitsiä edes telkkaria avata, hävettää olla L:rantalainen!!
Kotivoitot riittää paljon muuhunkin kuin jumbosijaa, eli jos keskimäärin piste/peli niin hyvin menee.
Minä en ollut eilen areenalla, joten en voi kommentoida näkemääsi. Ainut peli jonka olen katsonut livenä oli tuo HPK matsi ja sen perusteella olen ihan optimistinen tämän kauden suhteen. Näytti paljon paremmalta kuin vuosi sitten!
Heh, heh... vai Lahdenrannan karjalaisia sitä ollaankin.