Turun keskustassa toimii riippumaton ja yksityinen kiinteistövälitystoimisto, joka tarjoaa ammattitaitoista ja osaavaa palvelua kaikissa kiinteistövälitykseen liittyvissä asioissa. Yritys mainostaa itseään laatuyrityksenä ja jossa tietenkin on ainoastaan laatumyyjiä. Yritys myy laadukkaasti myös hometalot!... Siis tietenkin hyväkuntoisina rakennuksina! Suosittelen asuntomyyjiä käyttämään tämän välittäjän palveluja ja erityisesti sen erään vanhemman naismyyjän häikäilemätöntä osaamista. Hän on todella vakuuttava, hän osaa puhua mustankin valkoiseksi! Asunnon ostajat, jos haluatte jännitystä elämäänne, käyttäkää heidän palveluja!
Turun LAATU-asuntovälitys
3
917
Vastaukset
- Uskomaton juttu
"Turun keskustassa toimii riippumaton ja yksityinen kiinteistövälitystoimisto, joka tarjoaa ammattitaitoista ja osaavaa palvelua kaikissa kiinteistövälitykseen liittyvissä asioissa."
Voiko tämä olla tottakaan? Että oikeasti Turussa toimii tuollainen? Ihan yritys??
Ei, kerta kaikkiaan. - Jnnmm
Moi,
vastuu myynnissä olevan asunnon/kiinteistön kunnosta on viime kädessä asunnon myyjällä, ei välittäjällä. Välittäjät ovat lähinnä paperinpyörittäjiä ja nimenomaan välittäjiä, jotka välittävät asuntoa ja siihen kuuluvia dokumentteja, näyttöjä tms.
Jos ostamasi talo on homeessa, sinun tulee selvittää onko myyjä ollut tietoinen asiasta ja jos on, niin vaatia häneltä kaupan purkua tai osan kauppahinnan palauttamista. Myyjän tulee kertoa kaikki ostajan myyntipäätökseen vaikuttavat seikat ennen kauppaa. Mikäli hän ei ole näin tehnyt, hän syyllistyy petokseen.
Joten, jos olet jo kaupat tehnyt ja sinulla on käsissäsi hometalo, pyytäisin sinuna kaupan purkua ja/tai asiantuntijaa tekemään perusteellinen kuntotarkastus taloon. Kun sinulla on mustaa valkoisella vauroista, on paljon helpompi lähteä taistoon, ainoa argumentti kaupan purkuun ei ole "kun siellä haisee vähän pahalle".onhan se apuna taistossa, mutta tarkastusraporttikin on vahvasti tilaajan/maksajan toiveen mukaan tehty tai ainakin "väritetty".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665595Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti932942- 2742601
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362449Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä222191Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2611754Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai581329Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131203- 881165
- 901146