Avast

tarkottaako sitä et joku yrittää tunkea koneelle? Mietin torjuuko kaikkia hyökkäyksiä? Voiko joku tutkia esim koneen sisältöä? Pitäskö olla palomuuri? Entä jos koneessa on muistikapasiteetti jatkuvasti täys?
2387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikö sulla ole mitään palomuuria?

Tuli ilmeisesti sellainen keltapunainen tiedote että hyökkäys torjuttu,Avastin verkkosuoja on hoitanut sen.

Jos on käytössä XP niin vähintäänkin XP:n oma muuri käyttöön.

Äänestä
  • Tuottaa yllätyksiä. Esim. AVG Anti-Spyware voisi löytää jotakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyökkäys torjuttu kirjoitti:

tarkottaako sitä et joku yrittää tunkea koneelle? Mietin torjuuko kaikkia hyökkäyksiä? Voiko joku tutkia esim koneen sisältöä? Pitäskö olla palomuuri? Entä jos koneessa on muistikapasiteetti jatkuvasti täys?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu