Insinööri,fyysikko ja matemaatikko asuvat samassa talossa,jossa syttyy tulipalo.Miten he toimivat?
-Insinööri herää ja haistaa savun.Hän nousee ylös,juoksee ulos asunnostaan käytävään lähimmän paloletkun luo ja kastelee koko huoneen vedellä.Koko insinöörin omaisuus kastuu,mutta ainakin hän on turvassa.
-Fyysikko herää ja haistaa savun.Hän ottaa esille kynän ja paperia,kirjoittaa muutaman yhtälön,syöksyy sitten kylpyhuoneeseen hakemaan lasillisen vettä ja heittää sitten veden tiettyyn laskettuun pisteeseen huoneessa,jolloin palo tukahtuu.
-Matemaatikko herää ja haistaa savun.Hän miettii muutaman minuutin,syöksyy sitten kylpyhuoneeseen hakemaan lasillisen vettä ,sytyttää tulitikun ja työntää sen esilasiin.Havaittuaan,että tuli samuu,matemaatikko mutisee:
-Ah!Ratkaisu on olemassa.Sitten hän menee takaisin nukkumaan.
tulipalo!!
piraatti
0
2453
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site946090Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto545060SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574202SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost83558Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1143100SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502513Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352449Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat522169Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val111522