Avaimen ohjelmointi?

zafiraan

Avaimesta loppui patteri jotenkin kumman yhtäkkisesti. Onko normaalia? Eli etäisyys oli normaalisti n.6metriä miltä otti ja sitten putosi metriin todella nopeasti ja parin avauksen jälkeen ei ottanut enää signaalia ollenkaan. Hain kaupasta patterin ja vaihdoin. Ohjeessa sanotaan, että pitäisi vaihtaa 3minuutin kuluessa, sain vaihdettua. No, avain ei toimi. Valo välähtää mutta ei aukaise. Pystyykö sen ohjelmoimaan itse jotenkin? Vai pitääkö viedä huoltoon?

4

2166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • opeli

      Laita avain virtalukkoon, laita virta päälle ja paina jompaakumpaa nappia avaimesta. Ovet menevät lukkoon ja avautuvat. Sen jälkeen pitäis toimia.

    • vinkistä

      Suurkiitos vinkistä! Nyt toimii ja arki on nautittavampaa. Toimiva keskuslukko kaukosäädöllä on aika iso ilo lapsiperheelle.

      • zafq

        Mikä vm zafira oli kyseessä
        (Avaimen ohjelmointi?
        Laita avain virtalukkoon, laita virta päälle ja paina jompaakumpaa nappia avaimesta. Ovet menevät lukkoon ja avautuvat. Sen jälkeen pitäis toimia.)

        Kiitos


      • en tiedä
        zafq kirjoitti:

        Mikä vm zafira oli kyseessä
        (Avaimen ohjelmointi?
        Laita avain virtalukkoon, laita virta päälle ja paina jompaakumpaa nappia avaimesta. Ovet menevät lukkoon ja avautuvat. Sen jälkeen pitäis toimia.)

        Kiitos

        mutta noin se toimii ainakin A-mallin Zafirassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      2947
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      60
      2819
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2313
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      25
      1773
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1679
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      1566
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1556
    8. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1226
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1225
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1050
    Aihe