Minun pokeri "ongelma" on hiukan outo? En pääse kunnolla pelaamaan juuri koskaan. Olen voittava pelaaja ja pelaisin mielelläni online-turnauksia mutta ei ole aikaa.
Oon 3-kymppinen perheellinen 2 pikkulapsen pokeri-isä.
Mun normi viikko menee näin
Arkisin herään
klo.07 aamupala lasten kanssa
klo.08 toimistolla
klo.16.30 takaisin kotiin
17.00-19.30 pihalla kaupassa lasten kanssa
20.00 lapset nukkumaan
20.00-20.30 suihku, iltabisse, pari sanaa emännän kanssa uutisia katsoessa.
20.30 - 23.00 Pokeria (sittareita koska ei voi aamuun asti pelailla).
23-24 nukkumaan ja 07.00 sama rumba.
Viikonloppuisin PE ja LA klo.20.00 jälkeen voi rauhassa aamuun asti pelailla, mutta silloin haluaa käydä baarissa turisemassa hiukan sosiaalistakin elämää tai pokeriruudun ääressä maistella hiukan enemmän bissee (sitten ei peli suju).
Miten te vastaavassa tilanteessa saatte peliaikaa? Vai oletteko kaikki työttöminä tai osa-aikatyössä. Ei onlinepokeria voi normaalirytmissä pelata.
Miten junailette pokeriaikaa?
6
717
Vastaukset
- Pokeri81
Eihän tuohon kyllä mitenkään järkevästi saa pelitunteja lisää. Kannattaa ottaa ehkä useampia pöytiä ja valita pelipaikka hyvin, niin bonukset ja promotiot tuovat oivan lisän kassaan. Toisaalta olen itselläni huomannut, että tuollainen 2-3h päivässä on hyvä aika pelata, jos pelaa pidempiä sessioita niin peli saattaa hajota kovastikkin.
ps. hyvää promotiota tarjoan jos olet kiinnostunut =) - töihin ja
ruokkiksella autoon pelailemaan. Siinähän on melkein tunti aikaa. Kahvilasta mukaan kahvi ja sämpylä, jos nälkä uhkaa tulla.
- vuorotyötä
Teen aamu- ilta- ja yövuoroa, eikä ole perhettä. Esimerkiksi iltavuoron jälkeen olen saunan jälkeen "pelikentillä" n. klo 23.30 ja ainoa rajoite pelaamiseen on seuraavan päivän työpäivä, joka alkaa klo 14. Lisäksi yövuorojen jälkeen on aina 6 päivää vapaata, eli ehdin pelata käytännössä niin paljon kuin vain jaksan ja huvittaa.
- .Kampela2
vuorotyötä kirjoitti:
Teen aamu- ilta- ja yövuoroa, eikä ole perhettä. Esimerkiksi iltavuoron jälkeen olen saunan jälkeen "pelikentillä" n. klo 23.30 ja ainoa rajoite pelaamiseen on seuraavan päivän työpäivä, joka alkaa klo 14. Lisäksi yövuorojen jälkeen on aina 6 päivää vapaata, eli ehdin pelata käytännössä niin paljon kuin vain jaksan ja huvittaa.
Net jotka pelaa voittavasti, ei tarvii mennä "töihin" ollenkaan vaan saavat tienestin "harrastuksestaan". 24h käytettävissä.
- on aina
Ei kai sitä ole pakko pelata jos teet jo muutenkin hommia ja rahakaan ei ole ongelma...
Pelaat silloin kun on aikaa ja käytät muut ajat muihin asioihin.. Voithan varata viikonlopusta sitä aika pokeriin... - aiheesta..
Tärkeintä menestyksessä: Tasapainoinen vire, hyvin nukkuminen, syöminen ja liikkuminen, hyvät perhesuhteet, tasapainoinen talous, jalat maassa järki päässä, -silloin tulee tulosta pokerissakin parhaiten.
Poikkeuksena on ehkä Johnny Nguyen mutta meistä kumpikaan ei ole hän.
Itselläni on kivasti aikaa konkurssin ja eron jälkeen pelailla.
Vireen ja motivaation kanssa vaan enemmänkin ongelmia.
Liika pelaaminen (jopa 12 t vuorokaudessa noin viitenä päivänä viikossa) on liikaa.
Vire ja jopa todellisuudentaju hämärtyy kun ensin mennyt suhteellisuudentaju pelissä ja varsinkin pelikassan hallinnassa.
Väsyneenä alkaa gamblaamaan ja pelaamaan kuin lottoa.
No, nyt 1,5 vuotta (yhteensä 3 v pelaillut) "kotiammattilaisena" pelaajana alkaa homma olla hallinnassa ja balanssissa.
Opin voitolliseksi pelaajaksi 9:ssä kuukaudessa ja lähes aina jos lähden asenteella ja vireänä mukaan turnaukseen niin olen palkinnoilla.
Kaksi kertaa olen pelannut (liikaa) itseni piippuun ja tuhonnut monen kuukauden voitot parissa päivässä.
Pelikassani on parikymmentätuhatta ja teen muutamia tonneja kuussa säännöllistä voittoa.
Viiteen kuukauteen ei yhtään tappiollista viikkoa.
Harkitsemme muuttaa uuden naiseni kanssa Thaimaaseen tuulettumaan jossa jatkan pelaamista.
Kokonaisvaltainen hyvinvointi on tärkeintä menestyksessä. Pidä suhteesi kunnossa ja pelaa se aika mikä ei häiritse muuta elämistä.
Jos koet että voitot alkaa riittää elannoksi asti niin sitten puntariin nykyduuni.
Aamukuudesta iltapäiväyhteen (suomenaikaa) on paras aika nyhtää jenkkejä. Ei hassumpi duuniaika!
Itse tekisin mieluummin jotakin muuta duunia. Minulle tämä on henkisesti erittäin raskas koska "iloitteluun" pelipöydässä ja pieneenkään keskittymisen herpaantumiseen ei ole varaa.
Isoja voittoja odotellessa, hyviä pelejä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El816412MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny425496Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624319NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun784188Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja693947Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.801327- 771159
- 3281145
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32910Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is288833