Takkacenter/ADA?

tuo malli on minusta ihana, mutta sattuuko kellään sellaista olemaan, onko toimiva(pitääkö lämmön jne.)? itsellä ei mitään kokemusta takoista joten kaikki info yleisestikin kiinostaa mitä kannattaa ottaa huomioon, myyjiltä kun saa vaan kehuja
11342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ota yhteyttä rakennusvalvontaan saadaksesi luvat takan tekemiseen. Tarvitset mm. palotarkastajan hyväksynnän takan käyttöönoton yhteydessä. Selvitä kestääkö takan perusta takan painon, VARMISTA se rakennusalan ammattilaisella. Takkakauppiaat lupaavat vaikka mitä saadakseen takan kaupaksi ja lopulta sinä kuluttajana vastaat paloturvallisuudesta. Tee tarkka kirjallinen sopimus asennuksesta. Ennen kaikkea käytä ammatitaitoista asentajaa - niitä on nimittäin kaikenlaista suharia taas liikkeellä kuumilla takkamarkkinoilla. Älä maksa mitään ennen kuin kaikki on valmiina. Tv. Karmivasta kokemuksesta viisastunut kuluttaja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anniina kirjoitti:

tuo malli on minusta ihana, mutta sattuuko kellään sellaista olemaan, onko toimiva(pitääkö lämmön jne.)? itsellä ei mitään kokemusta takoista joten kaikki info yleisestikin kiinostaa mitä kannattaa ottaa huomioon, myyjiltä kun saa vaan kehuja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu