Onko jollain kokemusta Bosnia Hertsegovinasta kotoisin olevista miehistä? Että millaisia luonteeltaan yms...
....
5
1097
Vastaukset
- Polka89
Mun tuttujen (serbejä-) miehet on kyllä sellasia ettei oikeen oo kiinnostunu suomalaisista tai yleensäkkää muista ku slaavinaisista mut voi aina yrittää, tosi kivoja ihmisiä kyllä :l
- .....
Tää Bosnialainen kenen kanssa oon nyt hetken tapaillu, niin on ollu todella ihana ja hellä.
- Bakra
..... kirjoitti:
Tää Bosnialainen kenen kanssa oon nyt hetken tapaillu, niin on ollu todella ihana ja hellä.
12 vuotta naimisissa bosnialaisen(ei ole muslimi, van serbin ja kroaatin sekoitus) kanssa....alkaa jo vahitellen riittamaan.
Aika omistuksenhaluinen ja dominoiva ja sen takia me otamme yhteen joskus aika kovastikin, mutta perhe ja lapsi ovat kylla hyvin tarkeita hanelle.
Hyva isa lapselle, siita en hanta voi moittia.
- Bosnjak
Mieheni on Bosnialainen siis Bosnjak ja muslimi.
Liitossa olemme olleet 20 vuotta ja jos pitäisi mennä uudestaan naimisiin ottaisin taas bosnialaisen jos olisi mahdollista.
Ei muuta kuin rohkeasti eteenpäin - 5 vuodessa
minulle karttunut. Minkä ikäinen mies sulla on ja kauanko on täällä asustellut? Täällä tapaamani nuoret miehet ovat hyvin "suomalaistuneita", vanhemmat ehkä enemmäkin perinteisiä roolimalleja ylläpitäviä ja sovinistisempia. Ihan mukavaa porukkaa kuitenkin, eivät juurikaan poikkea meistä suomalaisista, elleivät ole kovin uskovaisia muslimeja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3262983Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä642721- 1231747
- 1181460
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461390Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301293PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1491238- 691100
- 741089
- 701030