....

....

Onko jollain kokemusta Bosnia Hertsegovinasta kotoisin olevista miehistä? Että millaisia luonteeltaan yms...

5

1167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Polka89

      Mun tuttujen (serbejä-) miehet on kyllä sellasia ettei oikeen oo kiinnostunu suomalaisista tai yleensäkkää muista ku slaavinaisista mut voi aina yrittää, tosi kivoja ihmisiä kyllä :l

      • .....

        Tää Bosnialainen kenen kanssa oon nyt hetken tapaillu, niin on ollu todella ihana ja hellä.


      • Bakra
        ..... kirjoitti:

        Tää Bosnialainen kenen kanssa oon nyt hetken tapaillu, niin on ollu todella ihana ja hellä.

        12 vuotta naimisissa bosnialaisen(ei ole muslimi, van serbin ja kroaatin sekoitus) kanssa....alkaa jo vahitellen riittamaan.
        Aika omistuksenhaluinen ja dominoiva ja sen takia me otamme yhteen joskus aika kovastikin, mutta perhe ja lapsi ovat kylla hyvin tarkeita hanelle.
        Hyva isa lapselle, siita en hanta voi moittia.


    • Bosnjak

      Mieheni on Bosnialainen siis Bosnjak ja muslimi.
      Liitossa olemme olleet 20 vuotta ja jos pitäisi mennä uudestaan naimisiin ottaisin taas bosnialaisen jos olisi mahdollista.
      Ei muuta kuin rohkeasti eteenpäin

    • 5 vuodessa

      minulle karttunut. Minkä ikäinen mies sulla on ja kauanko on täällä asustellut? Täällä tapaamani nuoret miehet ovat hyvin "suomalaistuneita", vanhemmat ehkä enemmäkin perinteisiä roolimalleja ylläpitäviä ja sovinistisempia. Ihan mukavaa porukkaa kuitenkin, eivät juurikaan poikkea meistä suomalaisista, elleivät ole kovin uskovaisia muslimeja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1281
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      158
      1097
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      977
    4. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      762
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      180
      761
    6. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      756
    7. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      741
    8. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      11
      739
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      718
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      675
    Aihe