Hei, kerrotko kokemuksia ko. hotellista ja paikasta (oletko kenties tänä kesänä ollut). Onko ranta hyvä? Paistaako aurinko parvekkeelle? Onko palvelut lähellä jne. kiitos paljon
Stella View/Pefkos
Onko hyvä
2339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ihan kelpo huoneistohotelli.Käytiin pari vuotta sitten,äkkilähdöllä mentiin ko.hotelliin ja tykättiin kovasti.Uudestaankin voitais mennä!Uima-altaalle paistaa koko päivän ja ainakin meidän kämpässä oli rantaan päin parveke,ja siihen porotti päivällä aurinko ihan sadalla...Hotelli sijaitsee tooosi jyrkän mäen päällä eli pudotusta itse keskustan palveluihin on rajusti.Illalla kun vetäisee masun täyteen ruokaa,niin on siinä ja siinä jaksaako mäelle kivuta!Siltikään ei taksia tarvittu kertaakaan,kun niin on lyhyt matka kaupoille ja syömään,ehkä muutama sata metriä.
Rannalle oli sitten ehkä noin kilometri (lähimmälle).Leipomo on ihan hotellin alapuolella kaupan yhteydessä,eli kätevästi siitä aamupalatarvikkeet kipaisee.
Paikka oli mielestämme mukava jos tykkää rauhallisesta ja lämpimästä.Löytyy sieltä kuitenkin muutamia baarejakin,jos niistä tykkää.Jos menojalkaa vipattaa,niin nopeasti hurautat taksilla tai bussilla läheiseen Lindokseen,mistä löytyy enempi menoa.Ja siellä kannattaa käydä muutenkin.
Meillä oli vuokrattu skootteri,millä oli kiva käydä vähän lähikylissä ja vähän muillakin rannoilla.Suosittelen.
taydellinen valinta ! sekä kohde että majoitus
http://www.stellaview.gr/