Sekoilu on mennyt liian pitkälle ja nämä nuoret "aikuiset" antavat itsestään täysin idiootin ja eläimellisen kuvan.
Onko nykyelämä pelkkää juomista, kiroilua, tupakointia, seksuaalivähemmistöjä ja seksiä tuntemattomien kanssa?
Täytyy muistaa että myös lapset ja nuoret seuraavat ohjelmaa sen suosion takia varsinkin varhaisempia lähetysaikoja sekä netin kautta.
Ihmettelen todella myös ohjelman sponsoreiden tilannetta pistettyään rahaa kiinni tällaiseen kuvottavaan roskaan, lähteekö tämän sikailun tuoma leima otsasta ihan äkkiä? Tuskin!
Muistakaa että olemme ajattelevia ihmisiä emmekä eläimiä.
Onko nykyelämä pelkkää juomista, kiroilua, tupakointia, seksuaalivähemmistöjä ja seksiä tuntemattomien kanssa?
Täytyy muistaa että myös lapset ja nuoret seuraavat ohjelmaa sen suosion takia varsinkin varhaisempia lähetysaikoja sekä netin kautta.
Ihmettelen todella myös ohjelman sponsoreiden tilannetta pistettyään rahaa kiinni tällaiseen kuvottavaan roskaan, lähteekö tämän sikailun tuoma leima otsasta ihan äkkiä? Tuskin!
Muistakaa että olemme ajattelevia ihmisiä emmekä eläimiä.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Todella pohjanoteeraus koko ohjelma.
Sen lisäksi, että ohjelmassa ihmiset nolaavat itsensä, myös katsojia pidetään tyhminä ja kaiken nielevinä!
Olen myös ohjelman lopettamisen kannalla. Todella mautonta "viihdettä" ( lue roskaa)!
Ketkäs tätä ohjelmaa sponsoroivatkaan, että tiedän välttää näitä sponsorien tuotteita ja palveluita?
Laittakaa Siwaan palautetta! Kyllä minulla ainakin kauppa vaihtui ja laitoin palautetta! Todella huonoa harkintaa osoittaa mennä sponsoroimaan tuollaista ala-arvoista ohjelmaa.
Laitoin palautetta, ehkä vaikuttaa ainakin ensi vuoden sponsorointiin.
En ole seurannut ohjelmaa nyt enkä aiemmin,mutta eilen päätin katsoa koska ohjelmasta niin puhutaan. Eipä tarvitse toisten katsoa enää. Onko muka hienoa olla pikkukännissä ja sekoilla ilman housuja tv:ssä?? Kyllä on aivan tyhjäpäiden ohjelma. Sitten tämä Minna.Aivan omaa luokkaansa.Heti näki että kyseessä julkkkikseksi millä hinnalla hyvänsä tyyppi. Älkää vaan ikinä häntä mihinkään juontajaksi pestatka.Aivan hirveä kakaramainen ääni! Taas yksi naikkonen joka pyrkii julkisuuteen rinnoillaan.
Ohjelmaa ei ole pakko katsoa, jos ei halua. Toisien mielestä se voi olla kiinnostavaa ja viihdyttävää.
Jokainen ajatteleva ihminen osaa varmaan valita mitä telkkarista katsoo.
Siksi en ohjelmaa seuraa koska se on niin surkea.Yhden kerran halusin kuitenkin nähdä ja nyt voin todeta etten toist kertaa tarvitse. Kiinnostavaa ohjelmassa ei ole ja viihdyttävää..? No jokainen tyylillään jos mielestäsi on viihdyttävää niin aika vähästä olet tyytyväinen.
...siinä että jokainen voi itse päättää mitä katsoo mutta lasten ja nuorten itsekritiikki ei vielä riitä siihen. He seuraavat kuitenkin tuota sikailua alkuillan lähetysten ja netin kautta roskaohjelman saaman julkisuuden ja suosion takia, heidän ymmärryksensä ei kuitenkaan vielä käsittämään sitä tosiasiaa että tuollainen sekoilu ei ole normaalin ihmisen käytöstä vaan p*skan suosio harhauttaa heidät uskomaan sen hyväksyttäväksi. Täyttä sontaa ja pohjasakkaa koko ohjelma ja siinä olevat asukkaat. Kannatan sarjan lopettamista välittömästi tai sitten kaikkien asukkaiden vaihtoa vähemmän julkisuuden kipeisiin.
Lpasien pitäis kuule olla nukkumassa klo 22 aikaan. Jos eivät ole, sitten on vanhemmissa vika eikä ohjelmassa ja sen sponsorissa.
Herätkääpäs nyt tiukkikset elämäänne..
Siwa saa ohjelmalla niin paljon näkyvyyttä ja sitä kautta lisämyyntiä, niin teidän palautteet eivät johtoa paljon hetkauta.
Ennemmin säälivät viestien kirjoittajia, että kuinka jaksavat valittaa ohjelmasta jota ketään ei pakoteta katsomaan.
Onhan siwa ollut festareillakin mukana. Festarit ovat tunnetusti täyttä ryyppäämistä ja sekoilemista suurimmalle osalle porukasta.. Teitkö siitäkin valituksen;)
Valittajia on maailma täynnä, ja aina tulee uusia aiheita. Ottakaa relammin niin ei tollaset BBt ärsytä teitä jos kerta ette edes katso koko ohjelmaa..
Todennäköisesti sinulla ei ole näitä yläasteikäisiä muksuja, tai sitten kuulut niihin vanhempiin, jotka vähät välittää, mitä muksut tekee. Heh..heh... jos sinulla on näitä esiteini ja teini-ikäisiä, niin varmaanki saat lapsesi nukkumaan klo 22... siinä en usko sinun onistuvan aivan helposti.
Vai onko sinulla ollenkaan muksuja?
Minä olen huolissani tästä kuvasta minkä tämä ohjelma antaa nuorille ja lapsille. Aivan kuvottava täysin tarpeeton ja viihteetön ohjelma.
Onneks suurimmalla osalla on digiboksit.. Jos bokseihin on yhtään tutustunut, tietää että tietyn kanavan saa lukittua, ja sen saa auki vain salasanalla.. Tietty lapsiperheissähän on ostettu vain halvinta paskaa joten en ole varma löytyykö sitä teidän boksista. Tai riittääkä äo lukituksen laittamiseen :)Mutta muistaakseni myös suht koht halvoissakin bokseissa on sellainen ominaisuus.
Tietty murrosikäisten kanssa kanavan lukitseminen saati nukkumaan käskeminen klo 22 voi olla ongelma. Ettet vain purkaisi turhautumistasi ohjelmaan vaikka tiedät että oikea syy on se ettei sinulla ole kontrollia nuorisoosi ja että sinulla olisi tarpeeksi auktoriteettia sen kieltämiseen.
Ja p.s jos olet kasvattanut lapsesi hyvin, sinulla ei pitäisi olla huolta vaikka bb:tä katsovatkin. Hyvän omantunnon omaavien nuorten ei tarvitse oppia mallista ja matkia. Luojan kiitos siitä koska muuten Suomi olisi pelkkiä murhaajia täynnä. -Pojat kun tykkäävät katsoa action leffoja ja muuta sellasta..
nettisivuilla Palaute-osioon. SIWA sponssaa BB:tä, ja voi laittaa niiden rahahanat kiinni. Muutenkaan tommonen ohjelma ei sovi maitokaupan imagoon, joten ne voi hyvinkin olla kanssamme samaa mieltä.
eikös siellä oo muitakin sponssareita kuin siwa....
jouluun mennessä
.....seksuaalivähemmistöihin. Luulin että valtaosa hyväksyy tämän sairaan elämäntavan?
Seksuaalisia ryhmiä et voi deletoida elämästä, idiootti. Niissä ei ole mitään vikaa (paitsi heteroissa, luonnollisesti). Muuten olen kanssasi samaa mieltä. Rakastan Suomea, mutta vihaan suomalaisia. Kaikki ovat samanlaisia luusereita. BB:ssä peruskansa kiteytyy täydellisesti.