http://viihde.mtv3.fi/uutiset/televisio.shtml/695186?big_brother
Ps. Että se siitä Minnan 50 000 €custa
Ps. Että se siitä Minnan 50 000 €custa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei firmasta tarvi nostaa kaikkia tuloja. Ja sitäpaitsi Minna sanoi että tulot on bruttotuloja, joista vähennetään kulut.
No on se sitten varmaan miljonääri, jos asia noin on
Pitääkö mollata Minnaa kun ei oo sanonut mitään väärää. Kateelliset valittaa ku itse tienaa vähemmän
Eikai kukaan kadehdi 7500 euron vuosituloja,,voiko niin tolloja olla olemassa.
Paskapuhetta, sanon minä!
Kyllä tavallisessa firmasta koko voitto on verotettavaa tuloa, ainoastaan osakeyhtiössä on mahdollista kikkailla ansiotulojen ja yhtiön voiton kanssa!
Ei vaikuta kyllä Minna menestyksekkäältä yrittäjältä, liian laiska!
Miksi Anders perusteli alan vaihtoa paremmilla tuloilla vaikka ei tuon enempää tienaa nykyisessään? Saman sais mistä tahansa duunista
Itse otin loparit Nokia Siemens Networksistä kun alkoi työn mielekkyys olemaan -tapissa. Kyseisen firman henkilöstöpolitiikka ja palkka ovat pohjalukemissa. Vaihdoin firmaa ja palkka laski 25%. Nyt olen erittäin onnellinen, minulla on energiaa ja nautin elämästäni kunnolla. En tee enää ilmaista korvaamatonta työtä enkä tee työmatkoja omalla ajallani.
Palkka NSN:lla oli jo paska, nyt on paskempi.
On se niin, että palkka ei ole aina onnellisuuden tae. Ei kannata itseänsä oravanpyörässä näännyttää vaan ottaa loparit jos alkaa ahdistaa.
Andreas ollee onnellisempi työssään nykyään.
Sehän opiskeli sairanhoitajaksi. Hoitsuna tienais tuon helposti ja olis mielekkäämpää duunia
Merityötuloja ei veroteta aivan samoin kuin maissa tehtäviä töitä joten Andreaksen nettotulot ovat todennäköisesti aivan toisenlaiset kuin sairaanhoitajalla.