Taisi sulkumies ymmärtää vähän

Sulkumies luuli, että koira joka osaa suomea häntä paremmin osaa puhua.

Mutta eihän se niin ole. Osaanhan minäkin lentää paremmin kuin kivi mutta en silti osaa lentää.
174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

niin kyllähän siinä boltsi sekoaa vähemmälläkin. Koittakaa ymmärtää kaikenlaista omistusvihaajaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


väärin :-D kirjoitti:

Sulkumies luuli, että koira joka osaa suomea häntä paremmin osaa puhua.

Mutta eihän se niin ole. Osaanhan minäkin lentää paremmin kuin kivi mutta en silti osaa lentää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu