Eurooppalainen

glo

Harkitsen eurooppalaisen jatkuvan matkavakuuteksen ottamista,kun on noita sopimuslääkäreitä ympäri maailmaa.Täytyypi kilpailuttaa nykyisen vak. yhtiön kanssa.Onko tuo vakuutuskortti minkälainen.Nykyinen vakuutusmaksu on kotivakuutuksen kanssa noin 120 euroa vuosi.

4

1454

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Traveller-

      Pöö!
      Eurooppalainen on itellä ja kolmella muulla perheenjäsenellä.
      Kortin minkä saa eurooppalaiselta vakuutuksen otettua toimii paremmin kuin hyvin missä vaan, myös suomessa.
      Olen reissannut aasiassa paljon, ja olen ollut myös sairaalassa useita viikkoja.
      Eurooppalainen on maksanu useita tuhansia euroja omia sairaalakulujani. Ei ole ollut sen suurempaa paperisotaa ikinä. Ihan kiltisti on maksanut just sen minkä olen hakenut!!!
      Vuosi itelle maksaa noin 50e

    • ehdottomasti

      eurooppalainen ja jatkuva matkavakuutus välillä kokeilin ifiä ja totesin sen tosi vaikeeksi yhtiöksi korvausasioissa

    • hyödyksesi

      Fennian tarjous. Tietty yleensä kannattaa keskittää vakuutuksia. Pyydä tarjoukset.

    • jalve

      Itselläni on Eurooppalaisen jatkuva matkavakuutus menossa vaihtoon, koska eivät suostu korvaamaan matkalta myöhästymistä, joka johtui yleisen kulkuvälineen myöhästymisestä sään vuoksi. Vakuutusehtojen mukaan tämä olisi korvattava, mutta Pohjola tulkitsee mielivaltaisesti ettei kysymys ole matkalta myöhästymisestä vaan matkan peruuntumisesta, vaikka matkustin samaan kohteeseen seuraavalla mahdollisella lennolla. (Moniko muuten jotenkin onnistuu saamaan sen lennon kiinni, jolta myöhästyi?)

      Mistä muuten tietää, mikä on hyvä matkavakuutus, kun koskaan ei voi tietää suostuuko vakuutusyhtiö noudattamaan ehtoja korvausta haettaessa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      59
      1061
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      76
      849
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      68
      821
    4. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      62
      760
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      52
      720
    6. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      697
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      672
    8. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      315
      647
    9. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      623
    10. Mersumies201

      Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....
      Hyrynsalmi
      16
      520
    Aihe