Voiko sähköpostiin kirjautujan jäljittää? Entä jos käyttää jotain netin anonyymipalvelinta esim indosurf.infoa? Ajattelin käräyttää työnantajaltaan pöllivän tyypin tähän firmaansa, pelkään vaan että se venkoilee itsensä kuiville ja mua syytetään jostai kunnianloukkauksesta vielä.
voiko jäljittää sähköpostin?
sfsfsfsfs
2322
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
alkaa johonkin toimenpiteisiin anonyymin sähköpostiviestin vuoksi? Miten sinun työnantajasi tekisi jos saisi vastaavan anonyymin viestin koskien sinua?
Aivan varmasti alkaa, jos postissa nimetään henkilö joka tietoa varastaa. Ylipäänsä on tietenkin merkitytstä sillä mitä kaikkea viestissä kerrotaan. Riippuu myös siitä onko firmasssa ylipäänsä sellaista tietoa jonka varastamisesta tai välittämisestä kilpailijoille on haittaa. Kyllä jokainen työnantaja on kiinnostunut työntekijöidensä rehellisyydestä.