Suuret puhdistukset alkaneet

Pääakaupunkiseudun poliiseista on kohta puolet otettu kiinni ja viety kuulusteltavaksi keskiviikon aikana.

Näinä päivinä ei ole hyvä olla demari ja poliisi.
6301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kohta puolet otettu kiinni keskiviikon aikana? Tiedätkö minne heidät on viety, kun puoletkin on siinä 1500 henkilöä.

Äänestä

Juu ihan oikein että Pollaritkin alkaisi noudattaa lakia, vieläkun noi demarit saataisiin syytteeseen ja halonen eläkkeelle.

Huume poliisit vankilaan.

Äänestä
  • Poliisit kannattaa pääsääntöisesti kokoomusta ja keskustaa.

    Äänestä

  • Miksi huumepoliisit pitäisi laittaa vankilaan? Eivät kaikki huumepoliisit ole rikollisia, kuten epäillyt, osa niistä on ihan rehellisiä poliiseja.

    Toki kyllä lakia rikkoneet huumepoliisit joutavat vankilaan, minun puolesta lopuksi iäkseen.

    Äänestä

  • suuntaus... kirjoitti:

    Poliisit kannattaa pääsääntöisesti kokoomusta ja keskustaa.

    no voisivat sietten pidättää ne demarit.

    Äänestä

  • vain lakia rikkoneet sinne ... kirjoitti:

    Miksi huumepoliisit pitäisi laittaa vankilaan? Eivät kaikki huumepoliisit ole rikollisia, kuten epäillyt, osa niistä on ihan rehellisiä poliiseja.

    Toki kyllä lakia rikkoneet huumepoliisit joutavat vankilaan, minun puolesta lopuksi iäkseen.

    vankilaan vaan, suoraan lähtöruudun kautta. sielläkin kuulemma saa huumeista.

    http://www.iltalehti.fi/helsinki/200809038207050_hi.shtml

    http://www.iltalehti.fi/helsinki/200809038196164_hi.shtml

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Berja kirjoitti:

Pääakaupunkiseudun poliiseista on kohta puolet otettu kiinni ja viety kuulusteltavaksi keskiviikon aikana.

Näinä päivinä ei ole hyvä olla demari ja poliisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu