Parhaat AddOnit

Listatkaa hyviä AddOneja joita käytätte pelatessa, muita kuin Questhelper ja Mapcoords.
31316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Titan panel
http://wow.curse.com/downloads/details/618/
Atlas
http://wow.curse.com/downloads/details/354/
Cartographer
http://wow.curse.com/downloads/details/4947/
X-Perl UnitFrames
http://wow.curse.com/downloads/details/3416/
Omen Threat Meter
http://wow.curse.com/downloads/details/9101/
Elkano's BuffBars
http://wow.curse.com/downloads/details/3320/
Bongos
http://wow.curse.com/downloads/details/12206/
Baud bag
http://wow.curse.com/downloads/details/5420/
Minimap Button Frame
http://wow.curse.com/downloads/details/10298/

Siin olis muutama.

Äänestä
  • 1. Titan panel vie koneen tehoista kaiken, käytä Fubaria
    2. Xperliä rumempaa ei ole näkynyt vielläkään. Kun käytät vähän aikaa opiskellessasi PitBullia saat todella kauniin näköiset unitframet
    2. Atlasta ei tarvii jos osaisit Cartographeria käyttää.
    3. Buffalo on paljon parempi kun joku kusinen EBB
    4. Bartender vie lasten bongorummut 10-0
    5. Bagnon on paras reppumodi tähän mennessä
    6. Jos lataat yllä olevat addonit et tarvitse turhia minimap button addoneja hidastamaan konetta. /rock ja kaikkia voi säätää tuosta

    Löytyy siis osoitteista wowace.com tai curse.com, google myös auttaa

    Äänestä

Siis ihan peruspelaamiseen levutukseen etc suosittelisin näitä addoneja:

QuestHelper (Vaatii kyllä koneelta aika paljon, omaa FPS:ää tiputtaa 20). Loistava addon kertoo missä paikassa pitää tappaa / puhua / etcetc questeissa. Erittäin hyödyllinen.

Titan Panel ( Itselläni ei paljoa hidasta pelaamista ) Kertoo paljon perustietoa esimerkiksi paljon kultaa sinulla on ja koko realmin ukoillasi ja näyttää paljonko % sinun armorit ovat enään ehjiä.

Damage Meters (Ei hidasta omaa peliäni.) Näyttää paljon damagea esimerkiksi grouppisi on tehnyt instanceissa, ihan kiva AddOn jos haluaa tietää kuinka hyvää DPS:ää on tehnyt, myös monet grouppilaiseni ovat halunneet että näytän niille damage tilastot.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ovat mitkä? kirjoitti:

Listatkaa hyviä AddOneja joita käytätte pelatessa, muita kuin Questhelper ja Mapcoords.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu