Millä johdolla saisi Sony DCR-HC51 videokameran kiinni tietokoneeseen niin että, kameralla otettuja videoita voisi muokata vaikka Movie Makerilla? Kamerassa on iLINK/DV OUT liitäntä.
Sony DCR-HC51 tietokoneeseen
6
1681
Vastaukset
- Johto?????????????
Kiitos tiedosta!
- sam ongelma
Sony DCR-HC51 videokameraa ikävä kyllä EI voi mitenkään suoraan yhdistää tietokoneeseen, kun siinä ei ole USB-liitäntää!
- Digiootti
Luit kai tuolla edelläolevasta linkistä ettei mini-DV kameran videoita siirretä USB:llä vaikka kamerassa sellainen olisikin. Ne siirretään firewire liitännän kautta. Sonyssa se on nimellä i:link.
- LiisaMi
Digiootti kirjoitti:
Luit kai tuolla edelläolevasta linkistä ettei mini-DV kameran videoita siirretä USB:llä vaikka kamerassa sellainen olisikin. Ne siirretään firewire liitännän kautta. Sonyssa se on nimellä i:link.
En tiedä johdolle nimeä, mutta ostin sellaisen. Mene kaupaan kameran kanssa, kyllä löytyy. Se on hieman hitaampi yhteys kuin USB, mutta toimii hyvin!
Homma ei ole yksinkertaista ilman tarvittavia laitteita. Minulla on kopsaan edullisesti. soita. 0440 222 461.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2002891
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss632730Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa232082- 691695
- 1431483
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1811430Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1111401Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1391355- 901314
Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2291181