tyhmillä katsojilla taotaa rahaa. En ikinä maksaisi euroa yhdenkään asukkaan äänestämisestä.
Yksi osa riitti katsomaan ja kertomaan minkälaiset ihmiset kerätty taloon. Otan osaa heidän puolesta kun jonain päivänä ehkä tajuavat hölmöytensä ja miten siitä tehtiin koko kansan "viihdettä".
Onneksi minulla on oikea elämä enkä tarvitse kyseistä ohjelmaa viihtyäkseni.
Yksi osa riitti katsomaan ja kertomaan minkälaiset ihmiset kerätty taloon. Otan osaa heidän puolesta kun jonain päivänä ehkä tajuavat hölmöytensä ja miten siitä tehtiin koko kansan "viihdettä".
Onneksi minulla on oikea elämä enkä tarvitse kyseistä ohjelmaa viihtyäkseni.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei kyllä uskoisi, että sitä elämää kovin kovasti on, koska täälläkin ennätät notkua.
Eiköhän ole tarkoitus se, että koska bb on ohjelmistossa, niin toki on jokaisen oma asia, katsooko vai eikö katso. Ei se tarkoita, etteikö olisi muuta elämää, jos on kiinnostunut seuraamaan bb:tä. Ja mielestäni se, että ihmiset väittää, että se olisi tirkistelyä, niin ei se ole. Kyseessä on ohjelma, joka on kiinnostava jo senkin vuoksi, että näkee, miten ihmiset kokee ja käyttäytyy tämän kaltaisissa tilanteissa.
On väärin, että jotkut ovat niin kovasti vastaan ja haukkuvat toisia tirkistelijöiksi ja että jos katsoo bb:tä, ettei olisi omaa elämää.
Mielestäni tällainen kirjoittelu tällaisilla palstoilla osoittaa vaan sitä, että on kateellinen eikä todellakaan ole sitä omaa, muuta elämää.
Seuraan itse bb:tä, vaikka olen jo melkein viisikymppinen, eikä se mielestäni haittaa ketään, paremminkin tuo omat nuoruusvuodet muistiin.
Se toki ihmetyttää, että vaikka nuo asukit ovat tosi, tosi nuoria, heidän elämänkokemus tuolta seksuaaliselta puolelta tuntuu olevan melko värikästä ja kokemusta ainakin tytöillä tuntuu riittävät oikein jakamiseen asti. Aikas rajua elämää ovat näköjään viettäneet nuoresta iästä huolimatta, esim. Marianne ja Minna, mutta sekin on tietysti heidän oma elämänsä.
osoittaa sen että ihmisillä voi olla vääristynyt käsitys siitä mikä on normaalia ihmisen käyttäytymistä.
Toivottavasti kukaan nuori jolla vielä hakusessa elämän suunta ei ota mallia sellaisesta käytöksestä.
Kyllä normi ihminen tajuaa minkälaiset ihmiset on valittu taloon. Sehän onkin koko ohjelman ydin.
Tirkistelijöiden paratiisi koko talo.