Help!

maamee

Olen lähdössä parin viikon kuluttua australiaan. Minulle on viisumi myönnetty, mutta olen hävittänyt salasanan jotta pääsisin tulostamaan tämän kyseisen todisteen. Australiassa käyneiltä tietoa onko välttämätöntä olla mukana?

2

804

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MIR

      Kylla se tuloste tai viisuminumero jossain muodossa kannattaa olla mukana. Lentoyhtiot ja tulli tarkastavat viisumin passin numeron perusteella mutta ongelmatapauksien varalta tuloste on hyva olla (etenkin, jos sinulla on skandeja tms eksoottista nimessasi).

      Vahvistus viisumin myontamisesta sinulla pitaisi olla joko sahkopostissa tai kirjeena DIACilta. Loytyyko arkistoistasi?

      Jos ei muu auta (eli et loyda ja TRN on huakssa myos), soita Berliiniin ja pyyda lahettamaan vahvistus uudelleen s-postiin.

    • reisssssaaajaa

      dundernewsin sivuilla oli tästäkin ongelmasta jottain inffoo siel keskustelupalstalla kun joku oli myös hukannut sähköpostin,käy tsekkaa sielt:)mutta tavallaan luulisi jos on passi mukana ja viisumi kuitenkin passinumerolla että pääsee ilman lappuakin:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      376
      8323
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      169
      2694
    3. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      968
    4. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      12
      930
    5. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      873
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      856
    7. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      843
    8. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      822
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      796
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      72
      742
    Aihe