Pistää vihaksi!!!

ex-Elisa

Viime kuukausina on laskuerittelyissä alkanut näkymään omituisia soittoja Elisan ja Soneran yritysnumeroihin. Soittoja on suunnilleen joka toinen päivä ja kestot melko tarkalleen 4 minuuttia. Ja numerot ovat kaiken lisäksi samat (tosin kolmea viimeistä numeroa ei näy).

Olen täysin varma, että itse en ole ko. numeroihin soittanut. Eikä kukaan muukaan ole puhelintani käyttänyt. Ylimääräistä maksettavaa näistä on tullut n. 9e /lasku.

Soitin asiakaspalveluun ja he pyysivät tilaamaan tarkemman puheluerittelyn, jossa näkyy koko numero. Erittely maksaisi n.8e. Kiitos ei. Turha vaiva ja tuskin he omia virheitään kuitenkaan myöntäisi.

Tämä sotku ei todellakaan ollut ensimmäinen Elisan asiakkaana, joten operaattori vaihtoon, eikä enää koskaan Elisan liittymää!

7

820

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7 vuotta jo tyytyväinen

      danalainen

    • siis..

      joo. Eli Elisan yritysnumerot tarkoittaa, et olet soittanut johonkin yritysnumeroon, jolla/joilla on operaattorina Elisa.. eli ei muuta kuin erittelyä kehiin ja soitteleen kiukkuisena sinne oikeaan paikkaan ;) Heh!

    • gdfggrsthtrs

      voin sanoa että dna arvo on kaikista halvin ja paras mitä on.. ei tuu mitään ylimääräsiä laskuja, ei tarvi pelätä että lehtimyyjät tai puhelinmyyjät soittelevat ja voit jopa vanhan numeron siirtää siihen.. liittymään ladataan netistä tai r-kioskeilta(jollei oo nettiä) puheaikaa ja tiedät joka kuukaus kuin pal oot puhunu jos lataat siihen etukäteen eikä mitään laskui tuu kotiin.. varsinkin elisan kans sai aina jännittää kuis pal nyt tulee laskua ku ne nyt sattu aina hiukan arpomaan niit laskui asiakkaille!! (P.S. kokemusta on elisan paskanpyörityksestä!)

    • sucks

      Itselläni on ollut muutamia eri liittymiä eri operaattoreilta ja on pakkoa sanoa Elisan olevan niistä kaikkein huonoin. Itse kiertelen juuri netissä etsimässä operaattoria, joista ihmisillä olisin enemmän positiivisia kuin negatiivisia kokemuksia. Elisa ei tähän joukkoon todellakaan kuulu. Huonoin operaattori ikinä ja asiakaspalvelu on täysin ammattitaidotonta.

    • Anonyymi

      Omat tiedot, oma silitys tarvikkeet ei Pyhänet valokuitu asikaat yksi 100 osa osuus niistä muut myös

    • Anonyymi

      Just joo. Mitä oikein hourit? Jos puhelimessasi näkyy soitettuja puheluita niin se ei ole operaattorin vika. Joko sinä tai joku muu olette sillä puhelimella soittaneet vaikka muuta väität, tai sitten puhelimessasi on jokin haittaoghjelma. Jos puhelimesi on haittaohjelman saastuttama niin se ei ole operaattorin vika. Puhelin ei itsekseen soittele yhtään mihinkään muutoin kuin sillon kun se on saastunut, mutta haittaohjelmien soitot ei kyllä yleensä näy soitetuissa puheluissa joten todennäkösesti olet itse soittanut tai joku muu on soittanut ne puhelut. Jokatapauksessa miten muka kuvittelet puhelimellasi soitettujen puheluiden olevan operaattorin vika ja miten muka oikein kuvittelet operaattorin vaihtamisen auttavan?

    • Anonyymi

      Ei puhelin itsekseen soittele mihinkään, joten itse olet ne puhelut soittanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      168
      10320
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      80
      2538
    4. 85
      2361
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2094
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      240
      1928
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1392
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1375
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe