airsoft tyttöjä?

`emmmmmma

olen ajatellut alottaa airsoftin, mutta huomasin, että aika harva tyttö sitä pelaa. onko siis täällä esim. ketään tyttöä joka sitä pelaisi ? olisi mukava jutella vaikka msn . (?)

onko airsoftissa tytöt ja pojat ns. samalla tasolla ? sitäkin aloin miettiä, kun tyttöjähän tässä niin paljon vähemmän on..

9

760

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AirsoftboyHS

      Varmaan sen takia ei monet tytöt pelaa koska luonnollisesti se sattuu kun ampuu kuula-aseella lähietäisyydeltä (itelläki joka ikinen kerta jalat mustelmilla ja joskus jopa verillä airsofti ottelun jälkeen).

      • Z-sus

        "Varmaan sen takia ei monet tytöt pelaa koska luonnollisesti se sattuu kun ampuu kuula-aseella lähietäisyydeltä (itelläki joka ikinen kerta jalat mustelmilla ja joskus jopa verillä airsofti ottelun jälkeen)."


        Tälle vastapainoksi että itselläni on ehkä muutama mustelma tullut joskus, mutta pääosin kivuttomi osumia:D Oikeat varusteet sekä aivot omaavia pelaajia niin tuollaista ei tapahdu.

        Alottajalle:
        Joo eipä ole tullut suomessa naispuolista softaajaa vastaan mutta ohan noita kuvissa yms näkyny, tietty olis mukavaa jos näkyis enempi, hetero kun olen. Oishan se aina helpompaa jos saisit jonkun kaverin mukaan kun ekaa kertaa menee pelaamaan mutta airsofti on sellane laji että nopeesti saa khyllä tuttuja.


    • Tältä laudalta tuskin löytyy tyttöjä, mutta esim. irc gallerian "airsoft vei kaikki rahani" yhteisössä on tälläenen tapaus:D... tyttöjä on airsoft harrastuksen parissa varsinkin suomessa suht niukasti, mutta varsinkin isommissa peleistä löytyy aian muutama toison sukupuolen edustaja.

      • jyssyftheairsofter

        No onhan niitä tosi vähän, mutta on niiden kanssa pelattukkin ja galleriasta löytää. Onhan se myös aina kivaa kun joku tyttö näkyy pelailemassa. Mukaan vaan!


      • airsoftomppu98
        jyssyftheairsofter kirjoitti:

        No onhan niitä tosi vähän, mutta on niiden kanssa pelattukkin ja galleriasta löytää. Onhan se myös aina kivaa kun joku tyttö näkyy pelailemassa. Mukaan vaan!

        mä oon varmaan ainoo tyttö nokial joka airsoftaa mut mä pelaan iha poikien kans. En vois sanoo että oon hyvä ku alotin vasta kesällä... mut ninjailua oon harrastanu tyyliin koko elämäni joten kyl niitä ninjatemppuja löytyy XD Yleensä kiipeen puuhun ja tapan tyypit sieltä, ja juoksen alueen läpi parissa sekunnissa. En ammu niin tarkkaan vielä mut oon voittanut koska liikun nopeasti c: lisää tyttöjä mukaan vaan!!!


    • Morita
    • Prkl2333333333333333

      Tytöt vittuun airsoftista perkele

      • Anonyymi

        haista sinä ny vittu


      • Anonyymi

        ootko tyhmä vai tyhmä vitun äyssi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2306
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      115
      1801
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      88
      1449
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      133
      1397
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1266
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      74
      1248
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1111
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1067
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      992
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      844
    Aihe