Il-2 1946

Flying carcass

Olis tarkotus duunata oma serveri että pääsee privaatisti pelaamaan kaverin kanssa. Onnistuuko se hyperlobbyn tai jonkun muun hässäkän kautta? olen joskus yrittänyt Lannilla näpyttelemällä ip-osoite siihen mut ei olla saatu yhteyttä.

3

373

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Finnishhhh

      Onnistuu se hyperin kauttakin, jos haluatte vain kahdelleen mennä niin salasanan taakse tai pelaajamääräksi kaksi.

      Toisaalta helpompi pelin kautta tehdä. Multiplay -> Create New Server -> Gametype dokki, kuuppi tai kampanja.

      Annat kaverillesi IP:n jolloin tämä liittyy peliin. Muista että IP on näin xxx.xxx.xxx.xxx:21000

      Jos olet tuota kokeillut ja ei yhdistä niin palomuurisi saattaa estää yhteyden...

      • Flying carcass

        Kiitos edellisestä. Voi hyvinki olla palomuuri syynä vähäiseen kaksinpelaamiseen. Tuota, mistähän se serveri aloitetaan hyperissä? Olen sen verran tumpula etten ole uskaltanut erityisemmin näppäillä niitä hyperin näpyköitä.


      • Finnishhh
        Flying carcass kirjoitti:

        Kiitos edellisestä. Voi hyvinki olla palomuuri syynä vähäiseen kaksinpelaamiseen. Tuota, mistähän se serveri aloitetaan hyperissä? Olen sen verran tumpula etten ole uskaltanut erityisemmin näppäillä niitä hyperin näpyköitä.

        Eipä niitä näpyköitä tartte jännittää :)

        Siinä Hyperin ikkunan keskellä on TrackIr mainos ja sen alla on painike jossa lukee General Room. Paina sitä jolloin aukeaa valikko josta menet vaikkapa Cooperative Roomiin. Ota vaikka Coop Mission 3 ja klikkaa ensimmäistä tyhjää slottia.

        Siitä aukeaa valikko jossa annetaan nimi, näytetään realismiasetukset, laitetaan salasana ja pelaajamäärä. Tallenna ne ja kun on valmista painat Start nappulaa ja siinä se on, näin ulkomuistista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      142
      3188
    2. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      226
      2820
    3. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      66
      2200
    4. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      1611
    5. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      5
      1473
    6. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      25
      1352
    7. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      3
      1241
    8. Ei ole liian myöhäistä..

      Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala
      Ikävä
      3
      982
    9. Ei osattu ratkaista etääntymistä

      Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.
      Ikävä
      115
      910
    10. Esprit hoitokdit Varkaudessa?

      Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin
      Varkaus
      103
      893
    Aihe