Il-2 1946

Flying carcass

Olis tarkotus duunata oma serveri että pääsee privaatisti pelaamaan kaverin kanssa. Onnistuuko se hyperlobbyn tai jonkun muun hässäkän kautta? olen joskus yrittänyt Lannilla näpyttelemällä ip-osoite siihen mut ei olla saatu yhteyttä.

3

407

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Finnishhhh

      Onnistuu se hyperin kauttakin, jos haluatte vain kahdelleen mennä niin salasanan taakse tai pelaajamääräksi kaksi.

      Toisaalta helpompi pelin kautta tehdä. Multiplay -> Create New Server -> Gametype dokki, kuuppi tai kampanja.

      Annat kaverillesi IP:n jolloin tämä liittyy peliin. Muista että IP on näin xxx.xxx.xxx.xxx:21000

      Jos olet tuota kokeillut ja ei yhdistä niin palomuurisi saattaa estää yhteyden...

      • Flying carcass

        Kiitos edellisestä. Voi hyvinki olla palomuuri syynä vähäiseen kaksinpelaamiseen. Tuota, mistähän se serveri aloitetaan hyperissä? Olen sen verran tumpula etten ole uskaltanut erityisemmin näppäillä niitä hyperin näpyköitä.


      • Finnishhh
        Flying carcass kirjoitti:

        Kiitos edellisestä. Voi hyvinki olla palomuuri syynä vähäiseen kaksinpelaamiseen. Tuota, mistähän se serveri aloitetaan hyperissä? Olen sen verran tumpula etten ole uskaltanut erityisemmin näppäillä niitä hyperin näpyköitä.

        Eipä niitä näpyköitä tartte jännittää :)

        Siinä Hyperin ikkunan keskellä on TrackIr mainos ja sen alla on painike jossa lukee General Room. Paina sitä jolloin aukeaa valikko josta menet vaikkapa Cooperative Roomiin. Ota vaikka Coop Mission 3 ja klikkaa ensimmäistä tyhjää slottia.

        Siitä aukeaa valikko jossa annetaan nimi, näytetään realismiasetukset, laitetaan salasana ja pelaajamäärä. Tallenna ne ja kun on valmista painat Start nappulaa ja siinä se on, näin ulkomuistista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1536
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      83
      1052
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      67
      957
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      368
      919
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      177
      904
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      807
    7. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      64
      613
    8. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      612
    9. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      578
    10. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      162
      560
    Aihe