Adressi Ihmotukset ja niiden olinpaikat, sekä Huispaus kautta aikojen -teosten puolesta

Ajastin

Adressi löytyy osoitteesta: www.adressit.com/ihmeotukset

Siis te kaikki, jotka näitä teoksia haluatte tai muuten vain haluatte tukea niitä, ketkä teokset haluavat allekirjoittamaan vain. Monta ihmistä on parempi kuin yksi.

Tämä otettu adressista:

Kuten monet tiedämme J.K. Rowlingin, joka tänä päivänä on monen nuoren ja lapsen tie kirjojen maailmaan (Kiitos siitä), on yksi niistä tekijöistä, jotka ovat palauttaneet kirjat muotiin. Jopa vanhemmat ihmiset nauttivat näistä, nykyajan, varmaankin, tulevista klassikoista.

J.K. Rowling kirjoitti vuonna 2001 hyväntekeväisyyteen kaksi teosta, Huispaus kautta aikojen ja Ihmeotukset ja niiden olinpaikat. Samana vuonna myös Suomessa ilmestyneet teokset ovat tätä nykyä loppuneet, ja varmasti moni niistä toivoisi uusintapainosta. Rowling kirjoitti kirjat salanimien Rauniolinnu Sipis ja Lisko Scamander, nämä Tylypahkan koulukirjoina esitetyt teokset. Adressin tekijälle on henkilökohtaisesti osoitettu kiinnostusta uusinpainoksista. Tammi on välittänyt toiveet eteenpäin, mutta yhden sana ei paljoakaan paina. Nyt te kaikki, jotka kaipaatte hyllyynne näitä kahta teosta, lyökää voimanne yhteen.

Näihin sanoihin ja näihin tunnelmiin. Olkaamme voitokkaita.

4

2294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Potter -fani

      Allekirjoitin. Hyvän asian puolesta taistelette. Minäkin haluaisin nuo teokset omistaa.

      Otsikossa taitaa olla kirjoitusvirhettä? Mutta eipä tuo mitään.

    • tuon...

      jo aikoja sitten, vaikka omistankin kyseiset teokset. Pitäähän muidenkin ne saada. :)

      • Joo....

        En allekirjoittanut.
        Minusta on väärin, että kirjat, jotka painettiin alunperin hyväntekeväisyyden vuoksi, painettaisiin nyt vain siksi "kun muut haluavat"
        Se vie kirjoista arvoa.


    • wildeliini

      Todellaki!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      92
      3884
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      2009
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      87
      1813
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      144
      1692
    5. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      167
      1531
    6. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      105
      1530
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1488
    8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1442
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      100
      1354
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      86
      1307
    Aihe