mä olin uhden kundin kanssa 1 1/2 vuotta. mies oli omistushaluinen ja se oli lähinnä niin et elettiin sen ehdoilla. mä yritin saada sitä muuttumaan ettei se ois niin agressiivinen jatekis pahaa muille... mulle se aina vaan huusi, jos tein pienenkin "virheen" mut en mä pystyny jättää sit vaik ois ehkä pitäny, koska rakastin liikaa. joka tapauksessa sit lopulta kävi niin et kännispäissään se suuteli toista muijaa ja mä hain sormukset pois, ja menetin luottamuksen miehiin, pelkään, enkä uskalla sitoutua.
eksynyt
kati
3374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sanotaan vaikka näin: toiselta ei saa vaatia enempää kuin mitä on itse valmis antamaan. Pätee esim. jos äijä vaatii ettei saa heilua toisten äijien kanssa vaikka ne olisivat vain kavereita, ei ukollaakaan ole oikeutta pyöriä akkojen mukana. Mulla oli vähän samantapanen skitso tapaus kuin sulla (se oli nainen, itse olen mies). Mulla meni 3 vuotta, ennenkuin aloin ottamaan tosissani vastakkaista sukupuolta ja yhdessäoloa. Vieläkin jos jostakin muistini syvistä syövereistä se muija pomppaa ajatuksiini, tunnen sanoinkuvaamatonta vitutusta ja vihaa. Voisin kertoa monta psykopaattitarinaa kyseisestä henkilöstä, mutta en viitsi jauhaa vanhoja asioita. Kyllä se siitä. Muista: aika parantaa haavat.
se oli kanarialla tavannut
miehen, joka oli suudellut
noin miljoonaa naista ja
sitähän piti pusutella
minä nauroin räkäsesti koko
jutulle
Olet syystäkin pelästynyt, mutta toivottavsti löydät seuraavaksi sopivamman ja mukavamman jätkäkaverin itsellesi. Kyllä se vielä siitä...luota vaan vielä jollakin tavalla, ei ne kaikki ole samanlaisia! Se oli normaalia omistushaluisempi ja väkivaltaisempi ihminen. On niitä toisenkinlaisia ihmisiä.