Litistäviä rintaliivejä?

Varmaan tyhmä kysymys mutta onkos sellaisia liivejä jotka litistäisivät rinnat? Mistä saisi (hki?) ja paljonko maksaa?
91368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

näyttää rinnattomalta niin entäs ku tulee hetki etsä joudut ne paljastaan ja riisuun?ei se oikein sovi imakoon pitää rintsikoi jos poikaa haluut muistuttaa.hanki mielummin ylitiukka t paita tai sit sellaset ylitiukat sporttiliivit ne ei näytä nii rintsikoilta.

Äänestä
  • tuo, mulla ei ole mitään "poikaimagoa" jota rintaliivit tuhoaisi. t-paidat ei litistä, tiukatkaan, koska ei niin tiukkaa paitaa enää saa repimättä päälleen.

    Äänestä

  • En usko, että kysyjä haluaa näyttää rinnattomalta vaan pitää niiden ulkonäön suht normaalina. Liivien leikkaus on yleensä sellainen että rinnoista tulee ns. piikkitissit ja se ei ole kivan näköistä.

    Äänestä

  • ongelmani kirjoitti:

    tuo, mulla ei ole mitään "poikaimagoa" jota rintaliivit tuhoaisi. t-paidat ei litistä, tiukatkaan, koska ei niin tiukkaa paitaa enää saa repimättä päälleen.

    Eihän kysyjä kysynytkään kenellä on ongelma vaan että mistä liivejä voisi saada ;)

    Äänestä

  • Sopii kuitenkin.

    Äänestä

  • vaikka mulla ei isoja olekaan. kirjoitti:

    Sopii kuitenkin.

    Itse käytän ihan tavallisia urheilutoppeja. Rintani ovat pienet, ja toppia käyttäessä ne litistyvät. Toimii siis mulla ja ovat tietenkin parhaimmat mahdolliset päällä. Rintani näyttävät vain hyvin treenatuilta rintalihaksilta - ei tietenkään toimi näin, jos rinnat ovat kovin isot.

    Äänestä

www.t-kingdom.com Taiwanilaisfirma, joka toimittaa suht nopeasti Suomeenkin, ja jos vain yhden ostat niin tullimaksujakaan ei tule (hintarajat). Maksu Paypalin kautta, eli VisaElectronillakin toimii. Suosittelen.

Äänestä

Kiitoksia kovasti vastauksistanne, näillä varmasti löydän hyvät liivit. :) Ja selitän vähän, että niin kuin tuolla jo joku arvasikin, en halua niinkään näyttää poikamaiselta, vaan vähän muotoilla tuota povea että näyttäisi paremman muotoiselta joidenkin vaatteiden kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko - mistä saa? kirjoitti:

Varmaan tyhmä kysymys mutta onkos sellaisia liivejä jotka litistäisivät rinnat? Mistä saisi (hki?) ja paljonko maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu