ANDREAS THORKILDSEN

RÖLLIRILLI

mitä tää tarkottaa???

I går kuttet nemlig samboer og hekkeløper Christina Vukicevic seg stygt i låret på trening, og det er fortsatt usikkert hvor alvorlig skaden er.

Hverken friidrettsforbundet eller trenerpappa Petar Vukicevic vil si hvor 21-åringen oppholder seg for øyeblikket, men sjansen er stor for at hun fikk med seg hilsenen fra kjæresten på TV fredag kveld.

- Det var synd det som skjedde - bli bedre, sa Thorkildsen til kjæresten og stirret inn i kameraet da han ble intervjuet av NRK etter at han måtte gi seg med en krampe i lysken.

- Jeg merket at det ikke kom til å gå i dag. Nå må jeg bare få undersøkt det. Det kan ha med temperatur og gjøre, men det pleier å komme når jeg er i god form. Og det er jeg nå, sa Thorkildsen til NRK.

Norges OL-helt tror ikke at han blir lenge borte.

- Det er kjedelig. Jeg har hatt sånn flere ganger, det går over, sa han.

1

1185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kielitaitoinen n38

      Eilen loukkasi nimittäin avopuoliso ja aitajuoksija Christina Vukicevic pahasti reitensä harjoituksissa ja on yhä epävarmaa miten paha vamma on.

      Yleisurheiluliitto eikä valmentajaisä Petar Vukicevic halunneet sanoa missä 21-vuotias tällä hetkellä on mutta mahdollisuus on suuri että hän sai terveiset rakkaaltaan tv:n välityksellä perjantai-iltana.

      -Oli harmillista mitä tapahtui- parane, sanoi Thorkildsen rakkaalleen ja tuijotti kameraan kun NRK haastatteli häntä jouduttuaan luopumaan kisasta saatuaan krampin nivuseensa.

      -Huomasin ettei tänään kulkenut.Nyt pitää vain tutkituttaa se.Lämpötilalla voi olla osuutensa mutta se tapaa tulla kun olen hyvässä kunnossa. Ja nyt olen,sanoi Thorkildsen NRK:lle.

      Norjan olympiasankari ei usko olevansa pitkään poissa.

      -Se oli harmillista. Minulla on ollut se jo monta kertaa, se menee ohi, hän sanoo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      57
      6293
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      335
      5288
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      163
      4985
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      140
      4784
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      20
      4020
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      20
      2526
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2308
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      28
      2147
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1912
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      223
      1721
    Aihe