ANDREAS THORKILDSEN

RÖLLIRILLI

mitä tää tarkottaa???

I går kuttet nemlig samboer og hekkeløper Christina Vukicevic seg stygt i låret på trening, og det er fortsatt usikkert hvor alvorlig skaden er.

Hverken friidrettsforbundet eller trenerpappa Petar Vukicevic vil si hvor 21-åringen oppholder seg for øyeblikket, men sjansen er stor for at hun fikk med seg hilsenen fra kjæresten på TV fredag kveld.

- Det var synd det som skjedde - bli bedre, sa Thorkildsen til kjæresten og stirret inn i kameraet da han ble intervjuet av NRK etter at han måtte gi seg med en krampe i lysken.

- Jeg merket at det ikke kom til å gå i dag. Nå må jeg bare få undersøkt det. Det kan ha med temperatur og gjøre, men det pleier å komme når jeg er i god form. Og det er jeg nå, sa Thorkildsen til NRK.

Norges OL-helt tror ikke at han blir lenge borte.

- Det er kjedelig. Jeg har hatt sånn flere ganger, det går over, sa han.

1

1113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kielitaitoinen n38

      Eilen loukkasi nimittäin avopuoliso ja aitajuoksija Christina Vukicevic pahasti reitensä harjoituksissa ja on yhä epävarmaa miten paha vamma on.

      Yleisurheiluliitto eikä valmentajaisä Petar Vukicevic halunneet sanoa missä 21-vuotias tällä hetkellä on mutta mahdollisuus on suuri että hän sai terveiset rakkaaltaan tv:n välityksellä perjantai-iltana.

      -Oli harmillista mitä tapahtui- parane, sanoi Thorkildsen rakkaalleen ja tuijotti kameraan kun NRK haastatteli häntä jouduttuaan luopumaan kisasta saatuaan krampin nivuseensa.

      -Huomasin ettei tänään kulkenut.Nyt pitää vain tutkituttaa se.Lämpötilalla voi olla osuutensa mutta se tapaa tulla kun olen hyvässä kunnossa. Ja nyt olen,sanoi Thorkildsen NRK:lle.

      Norjan olympiasankari ei usko olevansa pitkään poissa.

      -Se oli harmillista. Minulla on ollut se jo monta kertaa, se menee ohi, hän sanoo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      267
      6248
    2. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      50
      6130
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      92
      5794
    4. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      40
      5112
    5. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      52
      4804
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      226
      4148
    7. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      3981
    8. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      151
      3666
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      39
      3242
    10. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      28
      3163
    Aihe