Historic

Hei! Mistä kannattaa etsiä museorekkari harrikka? Näkyy vähän myynnissä. Kiitos
8920
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eikös ne kaikki ole ihan museokamaa. Sama maamoottori jolla isoisä pyöritti sirkkeliä ja puimakonetta jo ennen sotia.

Äänestä
  • miksi muuttaa hyvää ja toimivaa? Nykyään kaikki on puolivalmista myyntiin tullessa (ruiskuja, tikipokseja yms. pitää päivittää jatkuvasti) se vasta perseestä onkin!

    Äänestä

jepjepillä on tilaustavarana vm.-25 1000cc. JE

Äänestä

Ulkomailta kannattaa hankkia oli kyseessä uudempi tai vanhempi peli.
Ruotsissa ja Hollannissa on todella paljon siistikuntoisia harrikoita kohtuulliseen hintaan tarjolla ja vanhemmista laitteista pre-1958 ei mene veroa lainkaan, ja 1970-luvunkin laitteista vain muutamia kymppejä-pari satkua.

Voit tietysti odotella miten tää taloustilanne kehittyy, Yt-neuvottelut on jo alkaneet, kohta voi saada laatutavaraa halavalla...

Äänestä
  • Oiskohan tiedossa mitään nettisivuja mistä vois kattella euroopan tarjontaa ja hinta-tasoa?

    Äänestä

  • nettiosivuja? kirjoitti:

    Oiskohan tiedossa mitään nettisivuja mistä vois kattella euroopan tarjontaa ja hinta-tasoa?

    kuukletusta?

    Äänestä

  • kokeilla kirjoitti:

    kuukletusta?

    Et siis tiedä mitään nettisivuja?

    Äänestä

  • joopajoojuupajaa kirjoitti:

    Et siis tiedä mitään nettisivuja?

    mutta miks vaivautuisin sinulle kertomaan, jos olet itse noin laiska?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harrikka? kirjoitti:

Hei! Mistä kannattaa etsiä museorekkari harrikka? Näkyy vähän myynnissä. Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu