Käyttäjiä on minkä on, aivan sama, se ei kiinnosta isoja firmoja paskan vertaa.
http://www.itviikko.fi/ratkaisut/2008/08/15/kuinka-paljon-maailmassa-on-linux-kayttajia/200821129/7?offset=30
Pieni vähemmistö, mutta kuitenkin niin hanakka vittuilemaan ja tuomaan "ei mitään" mielipiteitään esille, jäljelle ei jää kuin tuulen huuhtoma perse.
Hohhoi, taidanpa otta toisen pullollisen huippu laadukasta Budweiseria, King of Beers ("oluiden kuningas")
http://fi.wikipedia.org/wiki/Budweiser
http://www.itviikko.fi/ratkaisut/2008/08/15/kuinka-paljon-maailmassa-on-linux-kayttajia/200821129/7?offset=30
Pieni vähemmistö, mutta kuitenkin niin hanakka vittuilemaan ja tuomaan "ei mitään" mielipiteitään esille, jäljelle ei jää kuin tuulen huuhtoma perse.
Hohhoi, taidanpa otta toisen pullollisen huippu laadukasta Budweiseria, King of Beers ("oluiden kuningas")
http://fi.wikipedia.org/wiki/Budweiser
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ottaako todella noin koville Linux-käyttäjien määrä, että pitää juoda olutta? Ilmeisesti olet juonut jo liikaa, kun moista tekstiä kirjoittelet. Jätä vain suosiolla ottamatta se "toinen pullollinen."
Pelkäätkö todella noin kovasti Windowsin puolesta? No totuushan on se, että valveutuneet tietokoneen käyttäjät siirtyvät joko Linuxiin tai Maciin. Olethan sen jo niin monesti saanut lukea tällä palstalla.
"Käyttäjiä on minkä on, aivan sama, se ei kiinnosta isoja firmoja paskan vertaa."
Miksi oikeastaan kaikki isot IT-firmat käyttää Linuxia?
Eikö ahdista käyttää pugista Windowsia ja sen lisäksi vielä juoda kelvotonta jenkkiolutta. Budweiseria saa tehtyä suomalaisesta oluesta helposti, lisää pulloon puolet vettä ja antaa väljähtyä vuorokauden. Amerikassa ei ole tähän päivään mennessä kyetty valmistamaan kelvollista olutta eikä viskiä.
Opimme sen ettei Penan Legioona ymmärrä tietotekniikasta eikä oluesta mitään ;)
Tämä sanomasi "hanakka vittuilu" ei johdu muusta kuin linux-käyttäjien keskimäärin korkeammasta tietotaidosta tietotekniikassa. Kun windowsista tuodaan tosiasiat esille ei windowskäyttäjien hermot kestä sitä kylmää viimaa joka heidän perseitään huuhtelee ja siitäkös itku syntyy.
Toisekseen ihan kaikki windowskäyttäjät eivät ainakaan näytä ymmärtävän mitään oluiden päälle, jos joku väittää tosissaan jenkkien punaniska-kaljan olevan laatuolutta täytyy olla vikaa suussa tai päässä. Maailman parhaat oluet tulevat keskieuroopasta, ei jenkkilästä mutta heidän toki täytyy mainostaa esim. budia "King of Beers" nimellä koska kukaan ei sitä kuravettä muuten joisikaan.
Tässä yksi arvio budista
http://lehti.samizdat.info/2004/06/29/104/
Bud on hyvää...
Mutta muuan toimelias pioneeri on keksinyt aivan mielettömän kahvinkeittimen... "Kahvinkeittimen aivoina toimii Pentium 3 -prosessorilla varustettu Windows XP tietokone." mikäpä muukaan, vaaditaan laatua ja toimivuutta.
http://www.hilavitkutin.com/ideablogi/2008/08/22/kosketusnaytolla-varustettu-tietokoneohjattu-kahvinkeitin/
Hatun ja Budweiserin nosto
Taidan rakentaa itse samanlaisen, olisipa helppoa kahvinkeittoa.
Mahtaa olla aikamoinen kapistus. Tuolle minä annan hitot. Se kun alkaa sekoamaan, niin siinä taitaa tulla melkoista porovelliä juotavaksi. Levy satuu ylikuumenemaan, niin johan on myrkkyä juotavaksi. Siinä sitten kehu Windowsia.
Ilmankos se on noin helvetinmoinen möykky, VR-lavaa ja trukkia tarvii jos tuota pitää joskus siirtää.
Olis tehny linuxilla niin koko olisi murto-osa tuosta.
" Bud on hyvää"
että käytät windowsia. Ei minkäänlaista makuaistiakaan. No, monen mielestä vesi on hyvää.
Pentti itse olet kyllä kunnostautunut!
PS. Kalja on aikuisille, ei kakaroille joten jätäppä poju ne iskän kaljat rauhaan!
ja tumma Kozel tai Kukko paljon parempi yhdistelmä. Ei tarvitse ottaa useampaa pulloa käyttöjärjestelmään tympääntyneenä (kuten vielä Windows-aikoina tahtoi käydä) vaan voi aidosti nauttia hyvästä oluesta ja toimivasta käyttöjärjestelmästä.
Toiminut ilman pienintäkään takkuamista ja ulkoasukin on todella näyttävä. Erinomainen käyttis verrattuna xp:hen joka on todella antiikkia.
Budweiser tehdään riisinhuuhdontavedestä, jolla poistetaan riisistä enimpiä rotanpaskoja. Yhtä kaukana oluesta kuin W:t kunnon käyttöjärjestelmästä.
Viimeaikoina on tapahtunut käänne huonompaan suuntaa tässä linuxpoppoossa.
Alkaa vaikuttaa että tää linuxhörhöily on jotain -ismiä-nismiä-lismiä, mieleen tulee lähinnä punasta kirjaansa käsi pystyssä huitovat maolaiset taivaallisella aukiolla tai hakaniemen torilla taistelulaulujaan mylvivät äärivasurit.
Ei muuta kun liity remmiin vaan. Meitä ei olekaan aivan vähän. Me Macistit ja Linuxistit pidämme yhtä köyttä täällä ja taistelemme kynsin hampain Microsoftin vääräuskoisia vastaan.
Meidän uskonoppimme 1. pykälä sanoo:
"Microsoft älköön hallitko laitemarkkinoilla, eikä muutenkaan tietokonealalla. Älä osta Mikkiksen tuotteita, ettet saastuisi niistä. Mikkiksen on aika kuolla ja kuopata, sekä unohtaa."
2. pykälä sanoo:
"Osta Macintosh, tai hanki Linux-käyttöjärjestelmä.
Unix-tuote on arvostettu ja sille ei saa kettuilla."
näemmä budweiser on huippulaadukasta. Ihan kuin wintoyskin. No, kaurapuurokin on hyvää jos ei ole muuta ikinä maistanut.