Kun on matkalla Ruotsista Saksaan niin missä Tanskassa olisi karavaanarille mukava ja turvallinen leiriytymispaikka eikä edullisuudestakaan haittaa olisi.
Vastaukset 6
- onko apua
mutta googlettamalla löytyi ainakin tämä http://www.topcamp.dk/index.asp?mode=ovs!Her_finder_du_os!gb
- tietoa
löytyy tästä http://dk-camp.dk/?gclid=COS3z6Tsy5UCFQ2L1QodnF3Rhw
- matkaajamaria
Karavaanarien omakohtaisia kokemuksia olisin ollut lähinnä vailla. Googlettamalla paikkoja löytyy Tanskanmaalta pilvin pimein, mutta...aivan kuten täällä kotomaassakin alueita on moneen lähtöön vaikkakin tähtien määrä on sama.
- matkamaaria
Tallensin linkit, molemmat olivat oikein "oivallisia". Kiitokset molemmille.
- vm.66
Jos ei viellä kamalasti myöhässä niin tässä kolme.
Helsingor (DK) kaupungin kupeella pohjoispuolella pieni campin ja kävelymatka kaupunkiin.Lauttalla Ruotsista yli ja kaupungin reunoja kiertäin.
Rannassa, keittiö, vaatimaton ja halpa.
- radan varressa jos haittaa
Toinen mitä käytetty enemmän yleensä meno-ja tulomatkalla.
Hundinge strand familiecamping.
Helppo tulla esim siltaapitkin ruotsista.Ajellaan E 47,20,55 kohti etelää eli saksaa köpiksen ohi.
Mahdollisesti ramppi n:27 josta HUNDIGEn suuntaan (rantaanpäin). Matkalla lähellä C-aluetta ohitetaan isohko-ostoskeskus ja radan jälkeen on leirintäalue vasemmalla. Liikenne järjestelyistä johtuen ei kohdalla pysty kääntymään ,mutta ajaa ohi niin kääntöpaikka löytyy ja pääsee portille.
Ollaan viihdytty paikassa.Keittiö ym löytyy ,nurmikot ja kävelymatka rantaan jossa voi uida (Kelivaraus).Jos lapsia niin peuhupaikkaa on ja tilaa.
Jos haluaa ajella lähemmäksi etelä tanskaa niin kokemus.
E55 ramppi 38 TAPPERNOJE ja siitä tielle n:151.
Camping nr.1 jossa käyty.Vanhahtava mutta peruspalvelut on.Yö menee hyvin sillä TODELLA rauhallista.
Lähettyvillä mm.Heinos camping josta ei tietoa.- matkaajamaria
Matka on vielä suunnitteluasteella, mutta hyvin suunniteltuhan on puoliksi tehty.
Siitä kieliongelmastahan selviää sen kuuman perunan kanssa. ;-O)
Tanskanmaalla on aikomus viettää paluumatkalla ainakin 1 yö. Etelästä tullaan ja Fredrikshavnista mennään yli Göteborgiin niin ehkä siellä 2 yötä tulee vietettyä eri kohteissa. Aamuisin kun aikaisin lähtee liikkeelle ja ajelee korkeintaan 4 tuntia seuraavaan etappiin niin loppupäivä on aikaa tutustua (pyöräillen) uuteen alueeseen ja tehdä päätös montako yötä aikoo paikassaan viettää.
Tanska on kai kallis maa niin polttoaineen kuin ruoankin suhteen? Kalliimpi kuin Suomi? Kiitos vinkeistä! Lisää lomakokemuksia odotellen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791376
- 851263
- 1021013
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7556Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512