Kertokaahan kokeneemmat mihin kannattaa pakata meikit: peitevoide, puuteri, ripsari yms? Entä hiuslakka? Jos niitä ei tarvi lennon aikana, niin onko kätevin pakata matkatavaroihin?
Meikit ja hiuslakka
Kiikii
42062
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Painepakkausta ei muutenkaan saa ottaa mukaan matkustamoon. Eikä lakkapullo saa olla kooltaan yli 500 ml (=puoli litraa).
Noiden nesterajoitusten vuoksi moni asia pitäisi pakata siihen pikkupussiin, joka pitää esittää erikseen turvatarkastuksessa. Siltä vältyt, jos pakkaat kaikki nuo suosilla matkalaukkuun.
Entä kun tarviin aamulla ripsisakset ja huulipunan, saako ne olla käsimatkatavaroissa koska kyseessä jatkolento ja muut tavarat jo laitetaan menemään edellisiltana ?
voipi kaiketi olla käsimatkatavaroissa. Veikkaan jotta normi-ihmeinen pärjää yhden aamun ja lennon ilman ripsisaksia ;)
rispisakset saa olla meikkipussissa oman kokemukseni mukaan - siis käsimatkatavaroissa.