Montien Riverside

eka

Millainen hotelli on Montien Riverside ja onko hyvällä paikalla ?

6

972

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bnkk

      Hotelli on hyvä ja uusi. Vähän ehkä "kliininen" liikemieshotelli. Sijainti ei ole todellakaan paras mahdollinen. Hotellin ympäristössä on lähinnä rautakauppoja ja autojen varaosaliikkeitä. Matkaa ilmajuna-asemalle jonkin verran. Tosin hotellilta saa sinne kyllä ilmaisen kyydin.

      Jos on Bangkokissa turistina on ehkä mukavampaa, että hotelli olisi keskustassa, jolloin voisi poiketa kesken päivän hotellilla jättämässä shoppailun tuloksia huoneeseen tai huilaamassa. Kun oli palannut hotellille ostosten jälkeen ei olisi millään jaksanut lähteä uudestaan sompailemaan keskustaan, jossa olisi ruokapaikkoja enemmän. Niinpä tuli toisinaan käytettyä hotellin ylihintaista ravintolaa.

      • eka

        Kiitos tiedoista. Ehkä pitäis yrittää varata Montien Bangkok. ??? Tai Narai tai....


      • bnkk
        eka kirjoitti:

        Kiitos tiedoista. Ehkä pitäis yrittää varata Montien Bangkok. ??? Tai Narai tai....

        Kyllä. Mielestäni kannattaa valita keskustan hotelli.


      • eka
        bnkk kirjoitti:

        Kyllä. Mielestäni kannattaa valita keskustan hotelli.

        Varattiin Montien Bangkok.


      • Pentti Hirsjärvi
        eka kirjoitti:

        Varattiin Montien Bangkok.

        Tiedätkö mitä .! Bangkokissa on enemmän hotelleja kuin meilla Suomessa homoja . Ruuleo!
        Ei sitä tarte varata / tilata , senkuin menee jonnekin ja ja sanoo : Haluan tulla nssssss... . Ne sanoo : Deee "!


      • varailla etukäteen
        Pentti Hirsjärvi kirjoitti:

        Tiedätkö mitä .! Bangkokissa on enemmän hotelleja kuin meilla Suomessa homoja . Ruuleo!
        Ei sitä tarte varata / tilata , senkuin menee jonnekin ja ja sanoo : Haluan tulla nssssss... . Ne sanoo : Deee "!

        Jos haluaa tiettyyn hotelliin, niin kyllä kannattaa varata a)halvempaa! sisäänkävelyhinnat ei aina oo niitä parhaita mahollisia (karvaasti koettu!!) ja b)Bangkokissakin on melkoisen täyttä aina talvisin (esim. joulun ja muiden juhlien tienoilla).

        Ja onnittelut valinnasta. Montien BKK on sijainniltaan tosi kiva, vaikka siinä Patpongin kulmilla sijaitseekin... Itse tykkäsin tosi paljon!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      351
      2823
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2276
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1949
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      66
      1592
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1532
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1149
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      264
      955
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      8
      932
    10. 39
      810
    Aihe