Katsoin juuri suomalaisen televisioviihteen riipaisuvamman hetken, kun BB:n alkuviikon bileissä Niko purki sydänsurujaan ja parkaisi, ettei kukaan tajua, että "ja ne nauraa sulle ja pilkkaa sua..." Ilmeisestä korniudestaan huolimatta sydänverellä tuotettu lapsenomaisen rehellinen tilitys sai pahimmankin kyynikon silmäkulmat kostumaan.
Mitä teki Marko. Totesi kuivasti, että kuule äijä, "sun pitää tajuta, ettei täällä ole kovin montaa, jotka sua voi edes ymmärtää."
Olipa lphdutus!!! Voiko paljon rujommin ja julmemmin ihmiselle töräyttää. Ihme, ettei suositellut itsemurhaa.
Mitä teki Marko. Totesi kuivasti, että kuule äijä, "sun pitää tajuta, ettei täällä ole kovin montaa, jotka sua voi edes ymmärtää."
Olipa lphdutus!!! Voiko paljon rujommin ja julmemmin ihmiselle töräyttää. Ihme, ettei suositellut itsemurhaa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
nyt niin pahaa oli? Parempi on sanoa noin kun todeta vaan tyhjästi ja valehdellen, että me kaikki tiedetään miltä susta tuntuu. Ei sitä voi tuntea kuin ihmiset, jotka ovat olleet samassa tilanteessa ja tuolla voi ehkä korkeintaan toinen homo Andreas tietää miltä se tuntuu. Kyllä se Nikostakin olisi varmasti tuntunut hurskahtelulta yrittää Markon selittää tietävänsä Nikon tunteet.
Minna fani kun kirjoitat itse sellaista tuubaa ja korniuden ylistystä, että ei voi kun nauraa: "Katsoin juuri suomalaisen televisioviihteen riipaisuvamman hetken, kun BB:n alkuviikon bileissä Niko purki sydänsurujaan ja parkaisi, ettei kukaan tajua, että "ja ne nauraa sulle ja pilkkaa sua..." Ilmeisestä korniudestaan huolimatta sydänverellä tuotettu lapsenomaisen rehellinen tilitys sai pahimmankin kyynikon silmäkulmat kostumaan."
Etpä ole tainnut televisiosta muuta katsella kuin BB:tä jos noin väität! Voihan sitä noinkin yrittää saada Minnalle enemmän ääniä!
...