1 Todistaja

Olisi 1 ihminen todistamassa sitä kun kävin kaverin kimppuun, jälkiä en tarkoituksella kaverille jättänyt. Hyödyttääkö tämä 1 todistaja tässä mitään?
1218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos asia menee oikeuskäsittelyyn. Siinä on sinun sanasi vastaan toinen asianomistaja, ja kolmas, eli todistaja, jonka sanomiset ovat ratkaisevia. Tietenkin riippuu myös siitä, oletteko kaikki yhteiskunnalliselta asemalta tasavertaisia ja siitä kuinka juovuksissa tuomioistuimen jäsenet ovat. -- Puhun kokemuksestani suomalaisesta oikeuslaitoksesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mirina2 kirjoitti:

Olisi 1 ihminen todistamassa sitä kun kävin kaverin kimppuun, jälkiä en tarkoituksella kaverille jättänyt. Hyödyttääkö tämä 1 todistaja tässä mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu