Taas kolahti
Palle.
111216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ja aika kohtuuttoman!
Auto eteen Nastolassa. Ja Pukinmäen kolariuutisessa vihjattiin, ettei se toinenkaan, joka pyörän kyydissä oli, eikä siis kuollut heti, ole kovin hyvässä kunnossa.
Onkos kukaan laskenut, joko on 30 kuollut tällä kaudella? Se on tietty vääryys, että pyörän varastanut, ja sillä itsensä tappanut lasketaan mp-onnettomuuksien joukkoon, mutta niin se vain menee.
kun meni lehden mukaan painamaan kaasua eikä kääntämään sitä kahvaa.
saattaahan se taas olla noita toimittajienkin kömmähdyksiä.
turha hengenlähtö kuitenkin oli sitte varas tai ei.
Hengenlähtö ei ollut turha. Varas sai just sen, minkä ansaitsikin! Parempi näin, koskapa maamme "oikeus"laitos ei näille kuspäille saa lakia luettua, tuskin auto- tai mp-varkautta edes rikokseksi mieltää.
Kyllä nyt oot turhan ankara.
Täytyyhän ahistuneen saada toteuttaa itseään, ottamalla luvatta käyttöönsä toisen tavaran.
Sitäpaitsi poliisi ei kerkiä moisten perässä heilumaan, kun on tärkeämpääkin, kuten turvavyöt, kännykkään puhuminen ja ennenkaikkea pienet ylinopeudet tyhjillä teillä.
Vittu ! #¤#
ei ollut turha hankinta sinun kohdalla.
Kukaan ei ole väittänyt että kuski olisi varastanut pyörän. Voihan kuski olla bona fide.
Ja onnettomuushan oli moottoripyöräpoliisin syy sillä kuski pelästyi poliisia ja sai paniikkireaktion. Poliisi pitäisi asettaa syytteeseen vähintäänkin murhasta.
" pienet ylinopeudet tyhjillä teillä" nimenomaan sellaisten suorien päässä, joissa yleensä voi ohittaa alinopeutta köhnyävät "turistit".
terv. nimim. Kokemuksesta
ja tiedän kyllä mitä tarkoitat, mutta voi olla fiksu ja silti puhua suomea.
monistatte eiko voitais vaan laajentaa maailmankatsomusta ja lutuilla vaan. Antaa iltapaivalehtien kirjoittaa noita sinne ne epailematta kuuluukin kunnei kukaan kirjoita etta mies/nainen paasi elavana perille. Mua kiinnostaa pal enampi sellanen; mutta siita hualimatta turvallista syksyä kaikille liiveillaja ledivaloilla tai ihan ilman:-)
matkalle ,josta ei ole paluuta.
Mä en kans voi ymmärtää miks pitää täällä linkittää tai ees ruotia jonkun motoristin kuolemaa.
Onks siinä joku opetus tarkoitus,vaiko vaan voivottelua et yksi on joukosta poissa.
Helvetin hyviä neuvoja ja pähkäilyjä täältä saa,mut ei se auta mitään,se jossittelu.
Mä en saa kirjottaa noista led valoista enää.madam suuttuu.
Mut sulle mun kamu:)
mä oon täysin samaa mieltä sun kanssa...
Nyt joku sit alkaa tekee johtopäätöksiä,et mä ja sä:)
Mut ei ne tiedä,että me ollaan kamuja muutenkin...
Pröööööööööööööööööööööööööööööööm:)