YRITTÄJILLE

Elokuun Te- kesk. tuet yrittäjille myönnetty.
Alla linkki.
Avaa kohta rahoituskatsaus elokuu niin näet tarkemmin ketkä niitä tukia ovat anoneet ja saaneet.

http://www.te-keskus.fi/Public/?ContentID=17816&NodeID=10530&area=7643
4360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Yrittäjät sentään parhaimmassa tapauksessa antavat toimeentulon sadoille perheille. Työttömät joutilaat eivät tee mitään kenenkään hyväksi ja aina vain lisää pitäisi saada joutilaisuudesta.

Ei muuta kuin jokainen työtön yrittäjäksi ja noita tukia nostamaan, kun se kerran on niin helppoa.

Lisää tukea yrittämiseen. Sillä tämä maa pyörii.

Äänestä
  • Kyllä täällä koetetaan kovasti yrittää ja hakea tuota toimeentulotukea että päästään työllistämään :D... ei tämä tosiaankaan ole helppoa .
    Pyörii se maa maapallonmukana ilmankin yrittämistä.

    Äänestä

  • Me joutilaat työttömät toimimme ihan samalla kaavalla kun yrittäjätkin ja paremminkin.
    Me joutilaat pystymme työllistämään tuhansia sosiaalitukipäätökien tekijöitä suomessa tekemättä yhtään mitään. Mutta kun yrittäjä yrittää sitä ensimmäitänsä työntekijää työllistää joudumme me siinäkin heitä avustamaan.

    Äänestä

Ei nyt kolahtanut tukia mutta eikun uusi hakemus päälle... kyllä se nyt....yrittävä yrittäjä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tukea yli 1.2 milj.€ kirjoitti:

Elokuun Te- kesk. tuet yrittäjille myönnetty.
Alla linkki.
Avaa kohta rahoituskatsaus elokuu niin näet tarkemmin ketkä niitä tukia ovat anoneet ja saaneet.

http://www.te-keskus.fi/Public/?ContentID=17816&NodeID=10530&area=7643

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu