Minne joutui homo/lesbo/kirkko-keskustelu?
Minne joutui
homo/lesbo/kirkko keskustelu?
15721
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ainakin toivon näin, koska kyseessä ei ole mielipideasia, onko homous oikein/väärin/sairasta/tervettä. Kyse on ihmisoikeudesta, oikeudesta rakkauteen, sitoutumiseen, sitoutumiseen jne.
Vanha Testamentti laadittiin ja koottiin aikana, jolloin Lähi-Idässä, Kaakkois- ja Etelä-Euroopassa olivat vallalla islam, juutalaisuus ja pakanauskonnot ja uskomukset. Siksi VT ei ole koskaan käynyt eettisestä ohjeistuksesta kristikunnalle. Elämän ohjeet löytyvät Uudesta Testamentista ja Katekismuksesta. Tämän viestin jälkeen ketju poistui, toivottavasti ei tämän viestin takia.
täältä löytyy totuus:
http://www.bmol.fi/DarwinSymposio08.pdf
Enpä väittänyt totuutta kertovanikaan, vaan erään ihmisryhmän eettistä ohjeistusta, jonka kanssa evoluutiolla ei ole mitään tekemistä. Hieman tarkkuutta, kuoma.
KAURAPUUROSTA
Kannattais selvittää ennen kuin levittää mitään evoluutio teoriaa mitä Darwin sanoi kuolin vuoteella.POIKASTEN AJATUKSIA POIKASTEN AJATUKSIA.
uskoa niin mikä siinä on niin vaikeaa?
http://fi.msnusers.com/Evoluutiofoorumi/evoluutiokritiikki.msnw
PYSYKÄÄ SIELLÄ !
...sivustot mopontuunajaklopeille... mene sinä sinne ja pysy siellä...
Minut paransi homoudesta Baptistiliike, mutta Amerikassa homoudesta on parantunut tuhansia ihmisiä erinäisten hoitokotien/yhdistysten (usein uskonnollisten) avulla. Suosittelen hoitoon hakeutumista, mikäli homous alkaa ahdistaa, kuten minun tapauksessani. Kiitän Luojaa pelastumisestani ja kahdesta avioliitossa syntyneestä lapsestani.
Aivan uskomatonta paskaa kirjoituksesi.
Hinttareille ja lesboille oma palsta huutoniemen sanomiin
...Sinähän ko. lehteä olet tainnut ahkerasti lukenut, kun kerran tiedät että sellainen on olemassa.
...vaan kaltaisesi ns. "hyvää tarkoittavat hihhulit" jotka luulevat,että homous on synti ja kärsimys, josta kaikki haluavat irti. Säälittävää että kohdallasi kävi näin. Et ole enää sama persoona, mikä olit ennen uskovaisten käsittelyä, vaan uskovaisten marionetti.
Niin paska puhetta kun olla voi
liike paransi.....vai liike paransi ja tietysti
vielä sunnuntaina, katollilaisten lepopäivänä.
Kuulehan, eiköhän se ollut kuitenkin sinun tekemä
parannus Jumalan kanssa lopettaa tuo käskyn (7;s)
rikkomisen lopettaminen