Sunnuntaina iltapäivällä meni Tampereen läpi suuren suuri ryhmä motoristeja. Letkalle ei näkynyt häntää, joten pyöriä taisi olla melko paljon. Tulivat Nokian moottoritietä ja siitä rantatietä pitkin Hämeenpuistoon ja jonnekin. Edellä ajoi "leveä kuljetus" -auto.
Utelias kun olen, koitin löytää jotain infoa asiasta, ei löytynyt. Jotkut asiasta kuitenkin tiesivät etukäteen, koska tienvarteen oli tullut ihmisiä kameroineen.
Kiitos jo etukäteen sille, joka haluaa tyydyttää uteliaisuuteni!
Mikä tapahtuma
2
629
Vastaukset
- Biker
Se oli Bikers for veterans järjestön tekemän keräyksen luovutustilaisuus. Letka lähti Lahdesjärven ABC:ltä ja kierti Nokian moottoritien kautta keskustaan ja sieltä Kalevankankaan hautausmaalle, jossa keräyksen tuotto luovutettiin veteraanijärjestöille.
- Tuulan Tuvalle sunnuntaina ...
En tiedä tuosta Tampereen läpi ajosta, mutta heinäkuun alusta asti on ajeltu TIISTAISIN Lempäälään Tuulan Tuvalle munkki kahveille!
Parhaana tiistaina laskin liki 400 pyörää olevan Tuulan Tuvan piha-alueella! On meinaten silmänruokaa kun tsekkailee kilpaa kiiltäviä moottoripyöriä pihan täydeltä!
Ja palvelu pelaa, tilaa on kaikille ja tunnelma ihan mukava! Ens sunnuntaina kesäkauden päätös kokoontuminen - kannattaa tulla sitten kauempaakin!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2434203Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1172659Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412412Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161446Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811446- 481189
- 781107
- 59973
- 45966
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58941