vaikeuksia?panostukset,semibluffit yms.

Pokeri81

Iltaa kaikille!

onko teillä vaikeuksia joskus tietää mikä on oikea panostumäärä? entä koska kannattaa harrastaa pot controllia? entä mistä positiosta mikäkin käsi on pelattava? onko check-reissu aina vahvuuden merkki? kannattaako tässä semibluffata?

Tarjoan opetusta (EI MAKSULLINEN), kysele lisää sähköpostitse (löytyy profiilista) niin sovitaan asiasta.

2

484

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oppiminen ei..

      tee ainakaan paljoa voittavaa pelaajaa.
      Nuorisopokeri on paljolti koulupokeria ja niin läpinäkyvää ettei sillä pitkälle pötkitä.

      Pitää hyödyntää pokerin nyansseja, keskittyä ja käyttää vihuilta opittuja riidejä hyväksi.
      Muistiinpanot ovat hyväksi.

      Sitten kun koulupokerin pelaajalta vie rahat niin saa kuulla sadatteluiden kera pelanneensa väärin pokeria...

      • Pokeri81

        paljoa auta ellet osaa panostaa tai pelaat liian löysää. Enkä ole kenenkään voittavan pelaajan kuullut valittavan tilanteestaan. Et ole tainnut kokea sitä kun saat kolme kuukautta ja yli 100k kättä voitollisesti? Tässä onkin ideana aluksi saada pelivoitolliseksi (ja siihen riittää ihan muutamien perusniksien hyvä hallitseminen). Sen jälkeen otetaan askel kerrallaan uusia variaatioita ja pyritääm monipuolistamaan ja tekemään ennalta arvaamattomia ratkaisuja. Tällaista tapaa toimia sanotaan myös itsensäkehittämiseksi.

        Nettipokerissa on vielä niin paljon kuollutta rahaa huonoilla pelaajilla, että sen voi jokainen hankkia pois opiskelemalla peliä edes hieman.

        Tottakai jokainen häviää joskus, pokeri on todennäköisyyteen perustuva peli. Olen pahoillani jos joku on joskus valittanut sinulle kun olet vienyt häneltä potin. Älä koskaan hauku paistia pöydässä, sillä sinun toimeentulosi on kiinni vain siitä kuinka kauan hän pelaa siinä. Ja ellet puolessa tunnissa tunnista pöydän paistia niin se olet sinä =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      75
      6380
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5458
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4289
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      76
      4169
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      67
      3921
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      80
      1297
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1135
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      60
      1080
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      900
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      831
    Aihe