Selvä, kumoan siis nyt väitteen, että Harry olisi sukua Voldelle. Dumbledore sanoo että ainoa oikea luihuisen perillinen olisi voldemort itse ja toisessa kirjassa kävi ilmi, että Harry ei millään tavalla ole sukua luihuiselle. Ei siis Voldellekaan. Ja vain aito rohkelikko olisi voinut vetää miekan lajittelu hatusta, sekin todistaa että Harry ei ole sukua luihuiselle, eikä siis sukua Voldellekaan. Dumbledore epäilee, että Harry puhuu kärmeskieltä siksi, että Volde siirsi osan voimistaan häneen.
Kiitos puheenvuorosta...
Kiitos puheenvuorosta...
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuo on kyllä ihan totta. Olen itsekkin miettinyt tuota ja päätellyt samalla lailla.
Silti, tämä ei nyt liity aiheeseen(?), mutta haluaisin kysyä että kun Harry näki Dumbledoren neloskirjassa hymyilevän kun Harry sanoi että Volde voi taas koskea siihen, niin miksi Dumbbis hymyili?? Mitä hyvää siinä oli että Volde voi koskea Harryyn?? Mä oon miettiny tota jo niin että päähän koskee. Onko kukaan saanu tosta selkoa?? Vois kato vähän selittää:/ Kerrotaanko siinä vitoskirjassa jotain?? Odotan katsokaas vitoskirjan suomennosta, niin en ole lukenut. Tiedän kyllä melkein kaiken siitä, mutta ei se minua haittaa.
Mä en nyt muista jos vitoskijassa sanottiin jotain, ku en oo viel jaksanu lukee sitä uudelleen (paljon muutaki luettavaa), mut jos ei, ni yks vaihtoehto Dumbledoren hymylle vois olla se, että nyt Dorkamortissa on jotain ihmistä, ehkä se tekee siitä heikomman jollain tietyllä tavalla... Kuka tietää... Eiköhän sen selviä. Voihan se ollaki et Dumbledorella on vielä isommat suunnitelmat mielessään, tai ehkä se on Voldedorkin kanssa kimpassa, tai ehkä se jopa ite harkitsee maailman vallottamista! Tai ehkä ei ^_^ Yritän vaan todistaa että turhaa se spekulointi on ku Rowling kumminki tulee yllättämään meidät ;)
Niimpä niimpä. Olen miettinyt että onko Dumppis "pahisten" puolella, mutta kyllä se on ihan turhaa miettiä kun J.K. yllättää meidät kuitenkin. Kaippa nyt pitää vaan kiltisti odottaa että kirjat ilmestyy. On vain jäänyt painamaan, mutta kiitos kun kerroit oman mielipiteesi:)
...TIETÄÄ!!! Tai no ellei tiedä ni saivatpa senkin nyt tietää..!
-minä pieni-
No oli se kenties jonku verran älytön huhu, mut ei sen takia että noi päättelyt todistais sen vääräks vaan sitä yksinkertasesta syystä että Rowling on itse jo ajat sitten todennut ettei Vodkamort ole Harrylle mitään sukua. Siis sano ihan suoraan, eikä mitään 'ehkä, ehkä ei' meininkiä... Sano että se olis liian Star Wars-maista...
No voihan Harry olla sukua Voldemortille, jos H on Rohkelikon JA Luihuisen jälkeläinen..
Edellisestä viestistäni:
"Rowling on itse jo ajat sitten todennut ettei Vodkamort ole Harrylle mitään sukua. Siis sano ihan suoraan, eikä mitään 'ehkä, ehkä ei' meininkiä... Sano että se olis liian Star Wars-maista..."
Jos nyt viel on jotain epäselvyyttä siitä, onko Harry sukua Voldemortille (jos jäi siis toi mun edellinen viesti lukematta), ni tässä on vastaus:
EI