Miten suu pantaisiin ja mitä tekisit jos saisit yhdensuuntaisen lipun maapallon toiselle puolelle. Eikä rahaa paluulippuun?
:)
Vastailen kunhan palaan Australiasta. :) :)
:)
Vastailen kunhan palaan Australiasta. :) :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
makoilemaan ja odottelemaan pelastajaa ja seuraavaa laivaa ja sinua tietenkin mon amour :)
Miten minusta tuntuu että olen ennenkin tullut pelastamaan sinua autiolta saarelta? :) :)
vain?
muistan oikein...ja sain pelastettua sinut sieltä ajoissa ihmisten ilmoille. Kuhmuisena ja silmät hiekkaa täynnä. :)
unihiekkaa vihdoinkin silmät täynnä, siitä pelastuspuolesta en tiedä mitään :)
huuhtoa unihiekat silmistä nukkumalla ja jatkaa pelastusoperaatiota huomenna.
Hyviä öitä sinne palmupuun juureen! Toivottavasti eivät hiekkakirput vaivaa. :)
jos ei paluumatkaa maksettaisi.
Haluaisin mahdottomasti Patagoniaan.
vaikka sinne haluaisitkin joutua. Aivan mahtava luonto.
Minun lippuni taitaisi riittää Islantiin asti ja takaisin tulisin jäälautalla ja loppumatkan kellumalla. :)
Vaikka inhoankin vettä. :)
johonkin lapsuuteni, nuoruuteni kirjaan, muistelen nimeä Naisia Patagoniaan?
Luonto lienee aika erilainen omaamme verraten?
Vettä, isoa aavaa merta pelkään, pelottaa katsoa vettä, minkä äärillä ei maata näy.
Eipä olisi merikarhuksi minusta. ;))
maisemia siellä ainakin on. Ehdin jo katsella kuvia Googlella. :)
Minä tunnen itseni turvattomaksi merellä, vaikka laiva olisi kuinka iso. Olen syntynyt ja kasvanut järven rannalla ja siinä on minulle tarpeeksi ulappaa.
Mutta nyt minä taidan purjehtia unten maille...
Hyvää yötä maakravuille! :) Jatketaan matkaa huomenna jos kohtalo suo...
turvatuksi joella, jonka kummatkin rannat ovat suht'koht lähellä, toivon mukaan lähes käden kosketeltavina.
Jatketaan, jos olosuhteet suovat!
sen ihmiselle, joka haluasi Sydneyhin matkustaa.
paitsi mun kohdallani etappi olis aivan joku muu kaupunki.
mutta jos olisit jo kaukomailla taskut tyhjinä? :)
Vuosi tai pari sitten olisin ollut mielissäni. Olisin voinut jäädä sille tielle. Lammaspaimeneksi ehkä pyrkinyt. Siihen uraan olisi ollut valmiina muutamia taitojakin :)
Olisin ollut onnellinen. Pari pientä estettä kyllä olisi ollut lähtöön.
Hyvää yötä ja kauniita unia!
..enkä tulis takas. Aina halunnu muuttaa Italiaan. En tiedä miksi. En oo edes käyny. Nähny unta vaan. Öitä.
Aussiin yksisuuntainen lippu paikallaan, ihana maa. Olen asunut yli 20 vuotta down under, nyt omaisasioiden takia asun Suomessa.
Vieppä terkkuja Sydneyhyn että Perthiin : ) ja runsaasti ikävöintiä ..nyyhh ((
Sinne on paras matkustella näihin aikoihin, ei ole liian kuuma.
sinne.
josta ei paluuta järjestyisi on matka vanhuuteen. Ajassa matkustaville ei tiettävästi ainakaan vielä ole saatavissa paluulippua.
Muuten matkustaessa en paluulipusta niin välittäisikään. Olisihan ihan mukava tehdä mutkittelevaa matkaa, pysähdellä piteämmäksi ja lyhyemmäksi aikaa, kun siltä tuntuu, ja huomata jossain vaiheessa vähitellen palanneensa takaisin Eurooppaan ja sitten aikanaan ehkä Suomeenkin. Mielestäni olisi tylsää matkustaa samaa reittiä takaisin, kun voisi valita uusiakin.
Aiotko viipyä kauan matkallasi vai piipahdatko vain?
Nyt ole johtanut kaikki harhaan! Ihan huvikseni sanoin vastaavani kun tulen takaisin Australiasta, mielestäni loppukaneetti sopi aloitukseeni. :)
En ole lähdössä millekään kaukomatkalle...enkä varsinkaan Australiaan. :) Siellä kun pitää kävellä pää alaspäin, nukutaan päivät ja valvotaan yöllä. :)
Niin odottelin mielessäni tuliaiskirjoituksia Aussista. On ni..iiin kauan kun siellä...
What a disappointment from you. I do not like you anymore. ;/
niin kauas ettei poiskaan pääsisi, kamalaa:)
Korkeintaan loppuviikosta käväisen Helsingissä ja sinnekin ostan menopaluulipun:)
ilmaiseksi. Ainut ilmainen on yhden hengen menolippu tuntemattomaan. Muu täytyy itse maksaa ja suunnitella hankintansa tarpeen ja resurssien mukaan.