auttakaa äkkiä, johto katkesi!!

rthtrjhtrjtrdj

mistä saan mahdollisimman nopeasti tähän hätään uuden laturin macbookiini? se johto murtui siitä päästä, mikä menee magneetilla koneeseen.

voiko sen ostaa jostain? mistä?? voiko joku laittaa suoraa linkkiä, kun näillä kirjaston koneilla ei ehdi etsiä, kun niin vähän käyttöaikaa!!

hätä >:((

11

1331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Macin onnellinen omistaja

      Kannattaa kysyä Apple-storesta tai muulta Macin jälleenmyyjältä. Uskoisin, että niitä on saatavilla. Voitko kertoa, miten se murtui? Onko tapanasi irroittaa johto koneesta vetämällä johdosta? Jos näin on, niin annan vinkin: Kun saat uuden johdon koneeseesi, niin älä kisko johdosta, vaan ota kiinni siitä pistokkeesta. Samoin, kun irroitat johdon pistorasiasta, niin älä kisko johdosta vaan ota kiinni pistokkeesta. Näin ne eivät rikkoudu.

      • oirjgorigjejgi

        juu siis se on mennyt ihan käytössä rikki, kun sama johto on ollut siitä asti milloin macbook julkaistiin. aina mukaan ottaessa sitä johton on tullut pyöriteltyä sen muuntajan ympärille, niin se on ihan siitä päästä sitten lähtenyt murtumaan.


    • Macin onnellinen omistaja
    • lirytjtr

      ton vissiinki voi irrottaa, kun ei käy meidän pistokkeihin ja laittaa sen mun entisen kaksipiikkisen tilalle? eiksnii

      • Macin onnellinen omistaja

        Kysele Macin maahantuojalta, niin eiköhän asia selviä. Tuo sivu tais olla ulkolainen, mutta varmaan saat joltain Macin maahantuojalta. Niin sen pään voi varmasti vaihtaaki.


      • 1stMacFinn
        Macin onnellinen omistaja kirjoitti:

        Kysele Macin maahantuojalta, niin eiköhän asia selviä. Tuo sivu tais olla ulkolainen, mutta varmaan saat joltain Macin maahantuojalta. Niin sen pään voi varmasti vaihtaaki.

        Mistä näitä pellejä riittää.

        Tuo sivu on Apple nettikaupan Suomi-sivu.

        Ja minä soittaisin Applen tukeen. Sitä kautta olen saanut laturin alta vuorokauden kotiin kuriiripostina.

        AppleStore toimittaa kyllä nopeasti myös. Ei kestä kuin päivän tai pari.


      • Macin onnellinen omistaja
        1stMacFinn kirjoitti:

        Mistä näitä pellejä riittää.

        Tuo sivu on Apple nettikaupan Suomi-sivu.

        Ja minä soittaisin Applen tukeen. Sitä kautta olen saanut laturin alta vuorokauden kotiin kuriiripostina.

        AppleStore toimittaa kyllä nopeasti myös. Ei kestä kuin päivän tai pari.

        Pelle en ole ensinkään. Anteeksi, että en asu sivistyksen keskellä, niinkuin eräät.


    • Mac Mikko

      Sinulla on oikeus uuteen ilmaiseen johtoon. Samoin kävi mun piuhalle kun nypin sitä kuinka sattuu ja sain uuden ilmaseksi vaikka kone oli jo 300 päivää takuun yli. linkki sivulle jossa ohjeet. http://support.apple.com/kb/TS1977?viewlocale=fi_FI&locale=fi_FI

      ps. kannattaa vaatia ilmaseksi vaikka aluksi väittäisivät muuta ;D

    • kuyjtfgd

      shipping 24 hours, mutta tulee kuulemma vasta ensi torstaina :( MITEN PÄRJÄÄN ILMAN KONETTA SIIHEN ASTI :OOO

    • oirjgpreiojg

      huoh, eihän tuo ikinä tule perille :((

      • rtgs

        älä asu siperiassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      19
      6035
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      87
      5663
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      99
      3659
    4. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3644
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      123
      1406
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1347
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1262
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      1069
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      1053
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      26
      1029
    Aihe