Antenni

Autossa on kattoantenni, piiskan pituus 90 vm.
Toiseen autoon pitäisi asentaa kattoantenni. Bilteman kattoantenni on 40 cm piiskalla. Kannattaako siihen ruuvata pitempi piiska?
2222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"kannattaako"?

Rahallisesti?
-Ei

Kuuluvuutta haetaan
-Kyllä

Jotain muuta
-?

Äänestä
  • kannattavuuden muutenkaan merkitsevän?
    Jos antamasi vastaus pitää paikkaansa ollenkaan, piiskan pidennys kannattaa. Kuuluvuutta antennilla nimenomaan haetaan ja siitä maksetaan, ei kuitenkaan kohtuuttomia summia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Radiokuuntelijan poika kirjoitti:

Autossa on kattoantenni, piiskan pituus 90 vm.
Toiseen autoon pitäisi asentaa kattoantenni. Bilteman kattoantenni on 40 cm piiskalla. Kannattaako siihen ruuvata pitempi piiska?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu