lääkäriin?

Olen 24v mies ja minun on täytynyt hankkia uudet vahvemmat linssit monta kertaa ja nyt viimeaikoina peräkkäisinä vuosina kolme kertaa. Toisessa silmässä on jo lähes -8. Kannaattaako käydä silmälääkärin perustarkastuksessa varalta? Onko kokemusta?
1140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

arvot minulla linssien voimakkuuksien ja iän puolesta-olen käynyt silmälääkärissä parin vuoden välein, jolloin on tsekattu ettei verkkokalvo ole alkanut irrota ja ettei muutakaan ongelmaa olisi näköelimissäni. Näitä kun on Luontoäiti meille antanut vain yhden parin kullekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anders84 kirjoitti:

Olen 24v mies ja minun on täytynyt hankkia uudet vahvemmat linssit monta kertaa ja nyt viimeaikoina peräkkäisinä vuosina kolme kertaa. Toisessa silmässä on jo lähes -8. Kannaattaako käydä silmälääkärin perustarkastuksessa varalta? Onko kokemusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu