Tiiätteko te miten saadaa semmonen varjo-ovi auki tulla Temple Ruinssin maanalla? Ovella lukee näin jos sen yrittää avata:
This barries is made from magical shadows. It can be neither picked nor opened. You shall have to find some way to dispel it.
Autatteko?
This barries is made from magical shadows. It can be neither picked nor opened. You shall have to find some way to dispel it.
Autatteko?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tuollaisia varjo-ovia taitaa koko luolastosta löytyä kaksi. Toinen on ovi jonka kautta pääsee Shadow Dragonin luokse ja eteenpäin sen Umar Hills-tehtävän suorittamiseen. Toinen ovi tukkii käytävän eräässä kohtaa, jonka voi kiertää riippusillan kautta ja kävelemällä sellaisen tulimaton yli. Shadow Dragonille johtava ovi avautuu Sun Gemin avustuksella, mutta itse en ainakaan ole onnistunut löytämään mitään keinoa sen toisen oven avaamiseen.
Ja Sun Gemin muistaakseni saat kun hankit sen pienen papittaren luut siitä ensimmäisestä kammiosta ja viet ne sinne haamuille sen tulimaton toisella puolella.