TV Samsung jumissa

Terve!

Mikähän mahtaa olla Samsungissa vialla (LCD LE32R7) jumissa, kun TV käynnistettäessä jää vaan kakkoskanavapaikalle, ilman kuvaa. Menun saa näkyviin ja pystyy muuttamaan joitakin asetuksia, mutta alkutilaan ei pääse. Sais jotenkin buutattua TV :n, mutta kun ei tiijä, miten. Auttaako virtajohdon poisottaminen joksikin aikaa tähän?

Tiedosta kaunis kiitos!

Pasi
75129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Samsung LE32S7 LCD TV
ja vastaavat televisiot

Mikäli laitteen digipuoli lakkaa toimimasta,
voi olla tarpeen suorittaa seuraavat toimenpiteet
huoltotilassa:

Huoltotilaan meno:

Kytke laite valmiustilaan ,näppäile sitten:
Info, Menu, Mute ja Power.

Kone käynnistyy ja huoltosäätövalikko avautuu.

Mene kohtaan ”RESET” ja paina > -näppäintä (enterin oikealla puolella). Odota!

VARO TEKEMÄSTÄ huoltovalikossa
muita toimenpiteitä!!

Kun laite sammuu,käynnistä uudelleen
ja suorita alkuasennus.

Alussa tulevan analogikanavien haun
voi ohittaa haun nopeuttamiseksi,mutta
ei siitä haittaakaan liene.

Laite hakee automaattisesti löytyvät
digikanavat ja tallentaa ne.

Laite on valmis käytettäväksi.

Äänestä

kiitokset ohjeista. ite sain saman vian ohjeilla korjattua.

Äänestä

Kiitos ohjeesta, hyvin sattiin toimimaan

Äänestä

Irroita antenin johto , virtapistoke irti seinästä ja takaisin . Hae kanavat uudestaan , jumii tietylle kanava paikalle mulla 130, vältä sitä.Antenin piuha takas ja kanava haku. Päivitä tv:n ohjelmisto. Mulla auttoi. Testasin muutaman kerran ja aina auttoi.

Äänestä

"Testasin muutaman kerran ja aina auttoi. "

Sinulta jäi huomaamatta, että aloittaja sai vian korjattua viisi vuotta sitten.

Äänestä
  • Tämänaamuinen oli hyvä lisäys sellaiselle, joka tulee vaikka vuoden päästä googlen johdattamana tälle sivulle.

    Äänestä

Kiitos, onnistuin saamaan telkun toimimaan ohjeellasi (antenni irti ja virta pois ja kanavien haku)Mulla jäi just telkku jumiin kanavalle 130 , kun onneton eilen rupesin kattoo mitkä kanavat näkyy. Telkku oli kiinni koko aaton ja tänään heräsin klo 4 asiaa tutkimaan . Kiitos kiitos kiitos ja hyvää joulua sinulle ohjeen antaja

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pasi kirjoitti:

Terve!

Mikähän mahtaa olla Samsungissa vialla (LCD LE32R7) jumissa, kun TV käynnistettäessä jää vaan kakkoskanavapaikalle, ilman kuvaa. Menun saa näkyviin ja pystyy muuttamaan joitakin asetuksia, mutta alkutilaan ei pääse. Sais jotenkin buutattua TV :n, mutta kun ei tiijä, miten. Auttaako virtajohdon poisottaminen joksikin aikaa tähän?

Tiedosta kaunis kiitos!

Pasi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu