Mitä mieltä

Kuinka moni HETEROnainen leikkaisi hiukset siiliksi? Jos jollain on/on ollut siilit hiukset, kuinka suurena todennäköisyteenä pidätte sitä, ettei hän olisi hetero? Ja vielä nainen alle 30v., vanhemmilla esim. n.50v yleisempää heteroiden keskuudessa ehkä, mutta nyt kyse nuoremmasta.

Sen haluaisin tietää, toivottavasti ymmärsitte mitä tarkoitin.
81214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Itseasiassa tiedän monia heteronaisia jotka ovat leikanneet hiukset siileiksi.Ei hiustyyli tai pukeutuminen anna välttämättä mitään suuntaa ihmisen seksuaalisuuteen.

Äänestä

No kai se on vähän muodista kii. ja kai se on sama onko hetero tai ei. Kuka välittää? Ei kai se mikään ihme ole jos on sitä tai tätä, kuhan on ihminen eikä peikko.

Äänestä

nuoret varsinkin tekee hiuksilleen kaikenlaisia asioita, mitä vanhemmalla iällä ei enää halua tai kehtaa. Jotkut myös joutuu pakosta leikkaamaan siilin, vaikkapa syöpähoitojen tai anoreksian takia.

Äänestä

näöstä muutenkin sytyttääkö. Jos olisi irokeesiharja väittäisin että on Wilma Schlizewski, joka ei ole lesbo eikä musta edes kaunis, ei sinnepäinkään.

Äänestä
  • ei olekaan hetero. vaikkei ole lesbokaan.

    Äänestä

muutaman siilihiuksisen naisen. Ne on kaikki heteroita. Lesbotutuilla sen sijaan on enemmän hiuksia päässä.

Enkä oikein kyllä ymmärtänyt, mitä oikeastaan tarkoitit kysymykselläsi. Oletko heteronainen, joka haluasi leikata siilin, mutta et uskalla kun pelkäät, että sua luullaan sitten lesboksi?

Äänestä
  • Tarkoitin kysymykselläni erästä kiinnostavaa naista :) kenen suuntaumusta epäilen vakavasti :) kun on muitakin merkkejä, mitä en viitsi luetella täällä, koska olen vainoharhainen :D

    Äänestä

  • alkuperäinen.... kirjoitti:

    Tarkoitin kysymykselläni erästä kiinnostavaa naista :) kenen suuntaumusta epäilen vakavasti :) kun on muitakin merkkejä, mitä en viitsi luetella täällä, koska olen vainoharhainen :D

    häneltä, että lähtisikö hän kanssasi vaikkapa kahville tai kaljalle. Eiköhän sitä jutustelemalla ja tutustumalla paremmin sekin sitten selviä onko hän hetero vai ei.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


olette?? kirjoitti:

Kuinka moni HETEROnainen leikkaisi hiukset siiliksi? Jos jollain on/on ollut siilit hiukset, kuinka suurena todennäköisyteenä pidätte sitä, ettei hän olisi hetero? Ja vielä nainen alle 30v., vanhemmilla esim. n.50v yleisempää heteroiden keskuudessa ehkä, mutta nyt kyse nuoremmasta.

Sen haluaisin tietää, toivottavasti ymmärsitte mitä tarkoitin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu