Onko täällä Brnon rihlakon mallia 802 omistajia tai onko jonkun kaverilla sellainen? Onko kokeiltu, että miten hyvin hauli- ja luotipiippu käyvät samaan pisteeseen?
Brno 802 rihlakon käynti
2
1436
Vastaukset
- matkan mutka
Oletan että ammut haulipiipusta täyteisen.
Mikä matka? Korkeintaan kahdella matkalla voivat käydä samaan.- Tähtääjä
Minä kysyin muilta, että miten ovat saaneet käymään piiput samaan linjaan. Luulisi jokaisen kokeilevan sen ennen kuin lähtee rihlakon kanssa metsälle. Tämä malli saattaa olla niin uusi ja harvinainen, että ehkä tällä saitilla ei monellakaan sitä kaapista löydy.
Kohdistamisesta: Jos ensin kohdistaa luotipiipun vaikka 100m:iin. Sitten ampuu haulikolla. Voihan siinä hauliakin käyttää, kun arvioi niiden osumien keskipisteen. Eikä 3/4-supistuksella juuri kannata täyteisiä ampuakaan. Tokikin haulikolla ammutaan lähemmäksi, mutta pitäisihän ne ainakin sivusuunnassa mennä samaa linjaa. Ja jos haulit menevät huomattavasti alemmaksi, niin eivät ne silloin varmaan millään käytettävällä matkalla satu samaan pisteeseen kuin luoti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743487Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1321880Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3001629- 791470
- 781451
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531166Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001150Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois681029- 631021
- 221007