suunnitelmissa helmikuussa reissu krabille.. onkos teil kokemusta sikäläisitä tatuointipaikoista.. et missä tehtäis hyvää jälkeä?
tatuointia havittelemassa
matkakuumeinen
2582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Yhä useampi haluaa poistattaa tatuointinsa. Miksi ihmeessä? Onko tatska otettu hetken huumassa ilman harkintaa? Eikö vuonna 1999 otettu tribaalikuvio ollutkaan enää trendikäs vuonna 2008?
YLE: Yhä useampi haluaa poistaa tatuointinsa
http://www.yle.fi/uutiset/24h/id101323.html
Mielestäni pitäisi käyttää harkintaa ennen kuin ottaa tatuoinnin. Trendien perässä ei näissä kannata ryntäillä!
Thaimaassa HIV/AIDS on huomattavasti paljon yleisempi sairaus kuin Suomessa.
http://www.avert.org/aidsthai.htm
Tuon mukaan 2007 arviolta 1.4% ihmisistä kantaa HIV:iä. Vaikka hygienia olisi hyvää tasoa (mikä Aasiassa ja näin ollen Thaimaassakin ei ole itsestäänselvyys aina) riski on olemassa.
Ei Thaimaassa tarvi hysteerinen olla HIV-peloissaan, mutta tietoinen riskistä kannattaa pitää mielessä kuin veren kanssa leikitään.