Miten pitkä on

5827
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

metriä

Äänestä

Konttivehkeet on 15 metrisiä. Puoliperävaunuista suurin osa on 16.5 metrisiä yhdistelmiä. Puolikas ja vasikka on 25.25 metrinen.

Äänestä
  • Puoliperävaunulla varustettu rekka.

    Äänestä

Tässa asiantuntija lausunto.

Koska kyseessä on tuollainen ajoneuvo, niin pituus on 30.3m. Kyseessä täytyy olla erikoisajoneuvo.

Äänestä

...se oli vaikka B-juna niin 25,25 max. Siinähän on rekan perässä puolikas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tällainen yhdistelmä? kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/vantaa/200809118249821_va.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu